Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 21 stycznia 2016

Magnolia - lutowy numer

Co prawda za oknami wciąż mamy zimę, ale powoli zbliżamy się do momentu, w którym powinniśmy rozpocząć pierwsze prace ogrodowe. Do takowych niewątpliwie należy przycinanie drzew i krzewów. Wiosenne cięcie to temat numeru! W lutowej "Magnolii" Pani redaktor Alicja Gawryś dokładnie opisuje jak to robić. Z artykułu dowiemy się także, które rośliny możemy przycinać już pod koniec zimy, a które jesienią bądź wiosną, tuż po kwitnieniu. To bardzo ważne informacje!


"Magnolia" jak zwykle prezentuje ogrody Czytelników! W lutowym numerze przeniesiemy się do Chrzanowa. Zwiedzimy ogród Pani Moniki Doległo, który może być dla nas wspaniałą inspiracją.


Mój imiennik, Pan Andrzej Kruszewicz przybliża nam bażanty. Mało kto pewnie wie, że ptaki te przybyły na nasze tereny z południa Europy. Pan Andrzej jest Dyrektorem stołecznego Ogrodu Zoologicznego, lekarzem weterynarii i znawcą zwierząt!


W lutowym numerze "Magnolii" znajdziemy także porady ekspertów, m.in. Pana Wiesława Gawrysia, który jest zastępcą dyrektora Ogrodu Botanicznego PAN w warszawskim Powsinie. Jak Państwo wiecie Powsin to jeden z mich ulubionych ogrodów botanicznych. Wielokrotnie pisałem już o nim na blogu i na pewno jeszcze nie raz napiszę!

A co więcej? Informacje o klonach, paulowni, drzewach o ciekawej korze czy o wystawie storczyków w Królewskich Ogrodach Kew Gardens w Londynie. Do tego kalendarz lutowych prac w ogrodzie, wiele cennych porad... a także szczypta Indii w kuchni! 

Serdecznie zapraszam do zakupu i lektury styczniowego numeru "Magnolii".

2 komentarze:

 1. O bażanty, coś dla mnie. Trochę się u mnie rozpanoszyły.
  Takie małe a potrafią przepędzić sarny od karmników z kukurydzą.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ciekawe! Nie myślałem, że są takie sprytne :) Serdeczności Lusiu!

   Usuń