Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

wtorek, 7 maja 2013

Wiosenne przyrosty roślin

Wczoraj pisałem m.in. o porządkach w ogrodzie oraz o wiosennych przyrostach niektórych roślin. Dziś, zgodnie z obietnicą pokażę Państwu kolejne zdjęcia roślin z nowymi, pięknymi przyrostami. 

Zimę świetnie przeżyły moje skimie japońskie. Krzewy mają już młode listki.


Podobnie rzecz się ma z bluszczem kanaryjskim. Posadzony w zacisznym miejscu i osłonięty warstwą śniegu przeżył zimę, a teraz puszcza młode listki. Moje poprzednie bluszcze kanaryjskie wymarzły zimą 2011/2012. Niestety nie zabezpieczyłem ich wtedy agrowłókniną. Brak śniegu i mróz dokonały terminalnych zniszczeń.


Przesadzony w ubiegłym roku pieris japoński również ma się dobrze. Rośnie w cieniu i dopiero teraz wypuścił nowe przyrosty.


Trzmielinie pnącej zimy nie są straszne. Sadzonka, którą posadziłem w zeszłym roku przy klonie ma się całkiem nieźle. Ma spore przyrosty i już zaczyna wspinać się po drzewie. Moim celem jest, aby trzmielina Sunspot obrosła cały pień klona. Podobnie jak bluszcz przytrzymuje się ona podpór za pomocą korzonków przybyszowych. nie wrasta jednak w drzewo i nie korzysta z jego soli mineralnych czy wody.


Ogród pięknieje z dnia na dzień. Za chwilę już nie będzie widać tegorocznego opóźnienia wegetacji rośłin, spowodowanego długą zimą.

2 komentarze:

  1. Jeszcze chwila i wszystko zarośnie :) U mnie sąsiedzi w ostatni weekend już namiętnie kosili swoje trawniki :) Co deszcz, to będzie tego wszystkiego więcej! Nareszcie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj! Ja też już kosiłem trawnik, wszystko rośnie w tempie imponującym. Masz rację! Nareszcie! Pozdrowienia.

      Usuń