Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 8 maja 2013

Nowe rośliny w ogrodzie - maj 2013

Mój ogród jest zakątkiem gdzie można znaleźć wiele liściastych roślin zimozielonych. Co i raz dokupuję nowe okazy. Niedawno w ogrodzie na stałe mam nadzieję zagościła golteria rozesłana. Wczoraj po południu posadziłem wiciokrzew Henryi "Copper beauty".

To zimozielone pnącze ma ciemnozielone, skórzaste liście. Są one lancetowate i dochodzą do 10 - 15 cm długości. 


Młode listki są brązowe. Z czasem jednak zzielenieją. Wiciokrzew obrasta podpory, szczególnie siatkę. Należy go sadzić w miejscach osłoniętych od wysuszających mroźnych wiatrów. Nie ma specjalnych wymagań glebowych.


Do zimozielonego ogrodu po ponad rocznej przerwie powrócił suchodrzew chiński. Miałem wcześniej dwa egzemplarze tego krzewu. Niestety zima 2011/2012 je zniszczyła. Ten zimozielony krzaczek okrywowy jest dosyć wrażliwy na mrozy, dlatego jeśli nie ma zbyt wiele śniegu dobrze jest osłaniać krzewy na zimę agrowłókniną.


Dziś popołudniu temperatura po raz pierwszy w tym roku przekroczyła 30 stopni w cieniu. Rano pojechałem na targ do Grodziska Mazowieckiego i od tego samego Pana co zawsze kupiłem pelargonie na balkon. Rok temu sadziłem je 03 maja. Pogoda sprzyja, więc najwyższy już czas na ukwiecenie balkonu!


W ogrodzie wszystkie rośliny bardzo szybko rosną. Jużjutro zapraszam do lektury posta o kolejnych nowych, wiosennych przyrostach roślin.

4 komentarze:

 1. Ja też miałam dzisiaj jechać na targ do Grodziska zobaczyć jakie mają kwiaty, może jakieś tanie - ale w końcu pojechałam na działkę trasą katowicką i targ ominęłam :( W piątek pojadę do Pruszkowa na targ, mam nadzieję, że coś ciekawego upoluję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He he, może dobrze zrobiłaś, bo w Grodzisku był dziki tłum ludzi :) Ale i kwiatów było bardzo dużo. W sobotę pewnie będzie też sporo. Ale w piątek w Pruszkowie też na pewno będzie ich wiele! Pozdrowienia.

   Usuń
  2. To pewnie w sobotę będzie jeszcze więcej ludzi ;) Bo wszyscy mają wolne - no chyba, że spadnie deszcz.

   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Pewnie tak :) W środy tag grodziski jest bardziej "rolniczy", a w soboty bardziej "owocowo-warzywno-kwiatowy". W oba dni targowe jest też mnóstwo bazarowych kramików z ciuchami itp. Po prostu mydło i powidło, ale kwiaty mają fajne :)

   Usuń