Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

niedziela, 6 grudnia 2015

Wilanów - Królewski ogród światła

W wielu miastach kraju włączono już świąteczną iluminację ulic i budynków. Przed ratuszami, na rynkach czy głównych placach stoją już kolorowe choinki. Wczoraj do grona udekorowanych świątecznie miast dołączył Warszawa. Ale w królewskiej rezydencji w warszawskim Wilanowie jest kolorowo już od 24 października. Wtedy właśnie uroczyście otwarto Królewski Ogród Światła. Można będzie go zwiedzać aż do 13 marca przyszłego roku! Szczegółowe informacje o tym wspaniałym przedsięwzięciu znajdziecie Państwo TUTAJ

Zwiedzanie warto rozpocząć od Złotego Dziedzińca. Stoi tu, podobnie jak w roku ubiegłym przepiękna kareta z 3 parami koni. Przy budynku oranżerii znajdziemy Magiczny Ogród Króla. Jest tu wiele ciekawych świetlnych instalacji. Co ciekawe, są one zupełnie inne niż te, które były rok temu. Do ogrodu prowadzi kolorowa brama.


A za bramą... same kolorowe cudeńka.
Jak podaje strona internetowa Królewskiego Ogrodu Światła na przekór jesienno-zimowej monotonii Magiczny Ogród Króla zachwyca światłem, kolorami i różnorodnością. Znajdujące się w nim obiekty powiększone są do takich rozmiarów, że nawet dorośli przez chwilę mogą poczuć się jak małe dzieci. Najmłodsi zaś będą mogli wejść do środka niektórych dekoracji, np. do wnętrza krokusa, aby zrobić sobie tam zdjęcie.


Spacerując ułożonymi ze świateł alejkami, możemy zobaczyć rośliny i zwierzęta, które gościły w ogrodzie króla Jana III ponad 300 lat temu, m.in. lilie, dmuchawce, naparstnice, tulipany czy ciemierniki, a także biedronkę, pszczoły czy motyle.


Kolejnym elementem Królewskiego Ogrodu Światła jest Ogród Wyobraźni. Ta kolorowa instalacja składa się z 300 000 światełek. Co 20 minut odbywają się tu pokazy, podczas których w rytm muzyki rozbłyskują ułożone w barokowe wzory lampki.


Królewski Ogród Światła czynny jest codziennie od godz. 16.00 do 21.00. Zamknięty będzie jedynie w Wigilię i Sylwestra. Kasy czynne są do 20.30, a ostatnie wejście na teren ogrodu możliwe jest o 20.40. Bilet normalny kosztuje 10 PLN, a ulgowy 5. Maluchy do 7 roku życia wchodzą do ogrodu za darmo!

Szczegółowe informacje o Królewskim Ogrodzie Światła znajdziecie Państwo na stronie http://wilanow-palac.pl/edukacja/krolewski_ogrod_swiatla

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

2 komentarze:

  1. No rewelacja. Wygląda to przepięknie! Szczególnie te karoce z końmi przypadły mi do gustu :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, wszystko wygląda cudnie! Do tego jeszcze muzyka... Super :) Baaardzo polecam!

      Usuń