Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 10 grudnia 2015

Piękny grudniowy dzień!

Po 3 pochmurnych i szarych dniach dziś od rana świeci piękne słońce. Zrobiło się też cieplej.Już o 09.00 rano było +5 stopni, a teraz temperatura doszła już do +8 i cały czas rośnie. Poniżej mapy temperatur w Europie chodzące ze strony www.wetterzentrale.de


Pogoda zachęcała do wyjścia do ogrodu. Wspaniała aura wymagała wręcz żeby zrobić zdjęcia ogrodu. Chwyciłem więc za aparat i pobiegłem na dwór.


Słońce jest teraz bardzo nisko nad horyzontem, na drzewach nie ma jednak już liści. Dlatego też promienie naszej dziennej gwiazdy bez problemów przebijają  się przez gałęzie i oświetlają różne części ogrodu i domu. 


Na stronie internetowej www.sat24.com możemy śledzić ruchy chmur nad Europą. Na poniższej mapie doskonale widać, że nad Centralną i Zachodnią Europą dziś dominuje słoneczna pogoda. 


Zapraszam na krótki foto spacer po Zimozielonym ogrodzie. Dzięki temu, ze nie ma już liści na drzewach o tej porze roku wspaniale widać wszystkie moje liściaste rośliny zimozielone. Jestem z nich bardzo dumny. Dodają wiele uroku ogrodowi, szczególnie teraz, gdy inne krzew yi drzewa są bezlistne.


Pięknie prezentują się bluszcze. I to zarówno te pnące (na pergoli) jak i te krzewiaste, które widać w lewym dolnym rogu poniższego zdjęcia. 


 Dzięki łagodnej i mokrej aurze wyjątkowo soczyście zielony jest teraz trawnik.


Spacerując po ogrodzie nie mogłem oprzeć się zrobieniu zdjęć niektórym ostrokrzewom. W późno jesiennym słońcu krzewy wspaniale się prezentowały. 


Słońce nisko zawieszone nad nieboskłonem wspaniale odbijało się w oczku wodnym. 


Promienie rozpływały się w strumieniach wody tryskających z wciąż jeszcze działającej fontanny. Mimo tego, że mamy grudzień dobrze jest cały czas napowietrzać wodę w oczku. Dopiero gdy na dobre zagości zima pompę i fontannę wyjmę z oczka i zastąpię je sztucznym przeręblem z napowietrzaczem.


Już jutro poznamy rośliny, które już jesienią zawiązują pąki kwiatowe. Zakwitną oczywiście dopiero wiosną! 

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

2 komentarze:

  1. Te Ostrokrzewy masz genialne :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A dziękuję :) Zobaczymy jak przetrwają zimę. Mam nadzieję, że bez problemów. Od kilku lat am już sporo innych ostrokrzewów i nie miałem z nimi problemów nawet zimą 2012/2013, która była mroźna i śnieżna.

      Usuń