Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 1 stycznia 2015

Nowy Rok - mamy już 2015!

Kilkanaście godzin temu pożegnaliśmy stary rok. Jedni z nas bardziej hucznie inni mniej, ale wszyscy życzyliśmy sobie tego, żeby ten rozpoczynający się właśnie rok nie było gorszy. Wraz ze zmianą kartek kalendarza w nocy diametralnie zmieniła się również pogoda. W mojej okolicy od drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia trzymał lekki mróz. Spadło również troszkę śniegu, ale nie była to ilość zatrważająca. Mrozu też dużego nie było. Jednej nocy temperatura spadła do -9 stopni, ale przez większość czasu oscylowała od ok. -2 w dnień i -6 w nocy. A dziś rano było już +3 stopnie i padał deszcz. To wystarczyło żeby zniknęła ta odrobina śniegu.

Poniżej zapraszam do obejrzenia zdjęć, które robiłem wczoraj i dziś. Te same miejsca wyglądają dziś zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście godzin temu.

Wczoraj kącik japoński przyprószony był cieniutką warstwą śniegu. Z powodu mrozu liście różaneczników się pozwijały. Odprowadzają w ten sposób nadmiar wody chroniąc się przed zmarznięciem.


Dziś w kąciku znowu jest zielono.


Oczko wodne jeszcze wczoraj było zamarznięte. Sztuczny przerębel z napowietrzaczem i grzałką dostarczają rybom i roślinom powietrze.


Dziś na oczku nie ma już prawie śladu po lodowej warstwie.


Południowa część ogrodu, wczoraj była jeszcze lekko przybielona.


Za to dziś znowu jest tam zielono. Aż się nie chce wierzyć, że to dopiero początek stycznia, a nie początek kwietnia.


A już od jutra zapraszam na podsumowanie 2014 roku. Będą statystyki blogowe oraz garść informacji o zmianach, które zaszły w Zimozielonym ogrodzie.

Serdecznie zapraszam do lektury!

4 komentarze:

 1. Ciao! Buon anno! Incredibile la differenza tra un giorno e l'altro! Bellissimo vedere le foglie dei rododendri come reagiscono al freddo !

  Un saluto :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno uwierzyć - u nas zaspy dość spore a w nocy było jeszcze -17 stopni. Dziś już znacznie cieplej.
  W tym Nowym Roku życzę Ci Andrzejku nieustającego lata zarówno w ogrodzie jak i w życiu. Niech Ci kwiaty kwitną a marzenia niech się spełniają. Przesyłam uściski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to zimno strasznie... brrr... Dziękuję Ewuniu! Tobie również wszystkiego naj... Żeby spełniły się Twoje wszystkie marzenia! Pozdrowienia Ewuniu!

   Usuń