Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

wtorek, 13 stycznia 2015

Słoneczny piękny dzień!

Po ostatnich wietrznych i mokrych dniach dziś przyszedł czas na poprawę pogody. Przed południem byłem w centrum załatwić kilka spraw. Było pochmurno, a jezdnie ulic wciąż jeszcze były mokre od deszczu, który padał nad ranem. Wracałem przed 12.00 do domu, na niebie można było zauważyć lekkie przejaśnienia. Po 13.00 zrobiło się przepięknie. Słońce, brak wiatru i iście wiosenna temperatura! +12 stopni C! 

Tak wyglądało dziś niebo w mojej okolicy. Wspaniały błękit! Na horyzoncie widać wał chmurowy, który przesuwał się z południa na północ.


W ogrodzie też zrobiło się słonecznie.Ostatnie wiatry nałamały mnóstwo patyków i gałęzi. Jeśli jutro pogoda dopisze, a powinna, to będę musiał trochę posprzątać i pograbić.Mamy coraz dłuższy dzień. Dziś popołudniu z uwagi na piękną pogodę było to wyjątkowo dobrze widoczne. W Warszawie słońce dziś wzeszło o 07.40, a zaszło o 15.48. To oznacza, że dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 26 minut! Bardzo mnie to cieszy, szczególnie kiedy za oknami jest tak cudownie i słonecznie.
W kalendarzach na ogół podaje się godziny wschodu i zachodu słońca dla Warszawy. A przecież z uwagi na krzywiznę ziemi nasza dzienna gwiazda w różnych częściach kraju pojawia się troszkę później lub wcześniej. Dla przykładu podam Państwu wschody i zachody słońca w kilku miejscach w Polsce:

Białystok - 07.42 - 15.31
Gdańsk - 08.01 - 15.46
Kraków - 07.35 - 16.01
Zgorzelec - 08.00 - 16.16
Szczecin - 08.12 - 16.07
Lublin - 07.30 - 15.46
Wrocław - 07.51 - 16.09


Za tydzień podobno ma nadejść spore ochłodzenie. Ciekaw jestem czy tym razem prognozy pogody się sprawdzą. Póki co jednak jest ciepło i słonecznie i niech taka pogoda jak najdłużej się utrzyma. Oby do wiosny! Ale zima może jeszcze pokazać nam co potrafi! Na pewno napisze o tym na blogu!

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury!

2 komentarze:

  1. O matko jak pięknie a u nas ciągle plucha, jak tak dalej będzie to w depresję wpadnę:-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, dziś od południa było cudownie ciepło i słonecznie :) Pozdrowienia, u Was te będzie ładnie :)

      Usuń