Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 24 stycznia 2015

Deszcz, śnieg... zima?

Weekend upływa w mojej okolicy pod znakiem fatalnej, wstrętnej pogody. We czwartek wieczorem lał deszcz, po czym w nocy spadło trochę śniegu. Wczoraj, czyli w piątek sporo śniegu stopniało ale dosypał świeży. Ponieważ cały czas utrzymuje się dodatnia temperatura, śnieg powoli znika. Teraz niby nie pada, ale jest bardzo nieprzyjemnie. Szaro, buro... jednym słowem paskudnie. 

Meteorolodzy dla centralnej, wschodniej i południowej części kraju zapowiadają dosyć duże opady śniegu. Sypać może na wschód od linii Koszalin - Poznań - Wrocław oraz na południu kraju. Niewykluczone, że opady śniegu pojawią się również w innych częściach kraju. Będę one spowodowane zderzeniem się dwóch frontów atmosferyczny: ciepłego znad Bliskiego Wschodu oraz zimnego z północy Europy. Mam nadzieję, że na s nie zasypie.

Dziś zapraszam do porównania zdjęć ogrodu zrobionych wczoraj i dziś. Widać na nich doskonale postęp topnienia śniegu.

23.01.2015

24.01.2015

23.01.2015

24.01.2015

23.01.2015

24.01.2015

Zapraszam do codziennej lektury bloga. Na bieżąco będę informować Państwa o tym, jaka pogoda zapanuje w kolejnych dniach oraz jaki będzie miała ona wpływ na rośliny!

4 komentarze:

 1. Witam, zgadza się fotografie doskonale przedstawiają 'znikający' śnieg. Na szczęście na śląsku dziś pojawił się śnieg, sypie od samego rana i mam nadzieję, że szybko nie będzie topniał, choć drogowcy pewnie są innego zdania ;) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj :) Jakoś nie przepadam za zimą i śniegiem, a u mnie 2 godziny temu zaczęło sypać :( Lubię zimę na pogórzu i w górach. W mieście czy na przedmieściach to tylko same kłopoty :( Póki co jednak jest pięknie :) Jutro pewnie pojawi się błotko i wszechobecne psie kupy, doskonale widoczne na bialutkim śniegu ;) Masakra! Pozdrowienia!

   Usuń
 2. Ee nie tak szaro i paskudnie, u Ciebie w ogrodzie zawsze mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj :) Dziękuję bardzo za miłe słowa. Od dwóch godzin pada u mnie śnieżek i zrobiło się zupełnie biało. Oj nie lubię :( Aby nie było zbyt zimno! Pozdrowienia!

   Usuń