Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 7 stycznia 2015

Mroźna zima i... egzotyka!

Dzisiejsza noc i poranek przyniosły najniższe od wielu miesięcy temperatury! W całej Polsce było mróz. Najzimniej było w północno-wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, gdzie termometry przy gruncie wskazywały temperatury poniżej -20 stopni. U mnie nie było aż tak zimno, ale o 07.30, czyli tuż przed wschodem słońca na termometrze było -11 stopni C. I to na wysokości 1-go piętra. Przy gruncie na pewno było zimniej. Jak widać na poniższym zdjęciu nie zabezpieczyłem agrowłokniną mojej palmy mrozoodpornej. Zobaczymy jak na nią wpłyną tak niskie temperatury. Jeśli zmarznie... Trudno. W jej miejsce posadzę coś innego i bardziej odpornego. Mam już nawet pewien plan. Ale dam jej szansę. A nuż wytrzyma...


W ogrodzie mróz! Część zimozielonych roślin liściastych takich jak np. aukuby japońskie, różaneczniki czy trzmieliny chroniąc się przed mrozem i wysuszeniem odprowadziły większą część wody z liści i w związku z tym listki te są pozwijane. 


Ponieważ na zewnątrz jest bardzo zimno dziś zapraszam Państwa do polubienia i odwiedzenia profilu Zimozielony ogród na portalu społecznościowym Facebook. Zamieściłem tam właśnie zdjęcia z ogrody botanicznego w Barcelonie. Są one ogromnym kontrastem dla widoków panujących obecnie za naszymi oknami. Co więcej, znajdziecie tam Państwo zdjęcia nie publikowane wcześniej na blogu!


Miłego i ciepłego dnia!

2 komentarze:

 1. Andrzejku, bardzo lubię Twój ogród wiosną i latem ale zimą tylko wpadam na sekundę.
  Teraz zachwycam się ostatnim zdjęciem. To jest to co bardzo lubię. Ciepełko.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak! Mi też brakuje ciepełka i słońca! Nie znoszę zimy i tych wstrętnych krótkich dni :( Pozdrowienia!

   Usuń