Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

wtorek, 30 grudnia 2014

Koniec grudnia na przestrzeni lat

Powoli kończy się rok, kończy się grudzień i w ogrodach zagościła zima. Co roku ta zima jest inna, dlatego też zapraszam dzisiaj do obejrzenia zdjęć ogrodu z ostatnich kilku lat. Zdjęcia były robione tego samego dnia czyli 28 grudnia. Jak różna była aura... to widać na fotkach. Czy było mroźno? Czy ciepło? To wszystko widać poniżej.

Zaczniemy od 2012 roku. Po okresie mrozów i śniegu w Święta przyszła odwilż. Przez kilka dni było cieplej, ale potem wróciła zima i trzymała z krótkimi przerwami a do początku kwietnia!
W ubiegłym roku pod koniec grudnia było ciepło. I do tego zielono! I tak aż do 15 stycznia, kiedy nagle chwycił dosyć tęgi mróz.
W tym roku póki co jest mroźno, nocami nawet -7 stopni. W drugi dzień Świąt spadło troszkę śniegu. To jednak za mało żeby zabezpieczyć rośliny. Na szczęście mróz nie jest duży, więc nie powinien zaszkodzić krzewom.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

4 komentarze:

 1. Też ostatnio wspominałam. W ubiegłym roku o tej porze na moich trawnikach kwitły stokrotki. A dziś - ogród wygląda inaczej niż u Ciebie. Grube, białe czapy przykryły roślinki. Bardzo mnie to cieszy bo w nocy było -17 stopni.
  Życzę Ci Andrzejku spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze w tym nadchodzącym Nowym Roku! Przesyłam uściski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne zdjęcia opublikowałaś Ewuniu! Wszystkiego dobrego w Nowy Roku! Zdrowia i spełnienia marzeń!

   Usuń
 2. Oj u mnie w tej chwili wielki mróz i mnóstwo sniegu. Chciałabym zimę z ubiegłego roku:) Myślisz, że może się powtórzyć?
  Andrzeju wszystkiego najlepszego, aby Twój piękny ogród rozkwitał przez cały nowy rok:) Szczęśliwego Nowego Roku!
  Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Aniu! Bardzo dziękuję :) U nas śnieżku było ledwie może milimetr, dziś już zniknął. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku! Pozdrowienia!

   Usuń