Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 15 grudnia 2014

Kaktusy mrozoodporne w Polsce 3

Dziś zapraszam Państwa do lektury ostatniego posta z cyklu przedstawiającego kaktusy zimotrwałe (mrozoodporne), które można z powodzeniem uprawiać w Polsce.Jednakże dziś oprócz tych roślin, które można u nas sadzić w ogrodzie, pokażę Państwu inne, rosnące w ogrodach botanicznych Europy. 

Jako pierwsze zaprezentuję wspaniałe kaktusy z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Te odmiany możemy uprawiać bez większych przeszkód. Pamiętajmy jedynie o właściwym przygotowaniu podłoża.Poniżej kaktusy rosnące w berlińskim Ogrodzie Botanicznym. One też u nas będą rosnąć.


Podobnie zresztą jak te, rosnące w Pradze.


Odmiany, które spotkałem w Ogrodzie botanicznym w Paryżu niestety nie wytrzymają naszego klimatu.


Tak jak te, które rosną w Barcelonie. One też by u nas zginęły.


W Ogrodzie botanicznym w Oso co prawda rosną... ale w szklarniach. Zimą im tam więc nie jest straszna.


Kaktusy to wspaniałe i egzotyczne rośliny. Niestety tylko kilka gatunków i odmian ma szansę zadomowić się na stałe w naszych ogrodach. Nie są trudne w uprawie, ani zbyt wymagające. Bardzo ważne jest natomiast przygotowanie im odpowiedniego miejsca (pagórek) i podłoża, o czym pisałem już we wcześniejszych postach tego cyklu.

Zapraszam do codziennej lektury bloga. Już wkrótce wrócimy do mojego ogrodu zobaczyć co się w nim dzieje w połowie grudnia! Serdecznie zapraszam!

5 komentarzy:

 1. Nie wiedziałam,ze są kaktusy mrozoodporne!!!!!! Zdjęcie kwitnacego kaktusa cudne:-))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ladne zdjęcia:) Kiedyś byłam w ogrodzie pełnym kaktusów w Złotych Piaskach w Bułgarii, byłam zafascynowana odmianami , niesamowicie jak są różne:)
  Ciekawie mieć w ogrodzie kamienisty pagórek z takimi kłującymi roślinkami. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He he, fajnie wyglądają przy oczku wodnym, albo na skalniaku :) Pozdrowienia Anno!

   Usuń
 3. Ten kwitnący olbrzym wygląda zjawiskowo! Podobają mi się kaktusy ale w ogrodzie nigdy nie próbowałam. Teraz gdy zimy mamy łagodne może byłoby im łatwiej. Ale czy tak zawsze będzie?
  Miłego wieczoru Andrzejku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He he, tak :) ale te olbrzym jest z Barcelony :) Natomiast "nasze" kaktusy też są fajne :) Te kaktusy, które mogą u nas rosnąć wytrzymują spadki temperatur do ponad -30 stopni :) Tylko za komuny ikt ich nie znał :( Ja tez poznalem je dopiero kilka lat temu :) Pozdrowienia Ewuniu!

   Usuń