Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 5 grudnia 2014

Ogród botaniczny w Barcelonie 4

Za oknem zimno i buro. Pogoda nie sprzyja wychodzeniu z domu. Niestety czasami trzeba nos wychylić. Rano późno zaczyna się dzień, popołudniu szybko zapada ciemność. To wszystko potęgują jeszcze mgły i chmury zalegające nad większą częścią naszego kraju. Podczas gdy w Warszawie temperatura ledwie doszła dziś do 0, to w Budapeszcie, Wiedniu czy Bratysławie było to +8 kresek. Nie piszę już o dalej na południe wysuniętych krajach Europy. W każdym razie nawet w Helsinkach i Sztokholmie było dziś cieplej niż w Warszawie. To zasługa zimnych mas powietrza, które docierają do nas z "ulubionego" wschodu. Ciekawe jak wyglądałby klimat w Polsce gdyby góry były na północy i wschodzie kraju a nie na południu? Niestety możemy sobie tylko ponarzekać. No i poprawić sobie nastrój zdjęciami ze wspaniałego Ogrodu botanicznego w Barcelonie. To już ostatnia blogowa wyprawa do tego miejsca. Może jeszcze kiedyś tam wrócę. Teraz jednak zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego pięknego miejsca.


Jak już wspominałem Ogród położony jest na Wzgórzu Montjuic, pomiędzy zamkiem a stadionem olimpijskim. Jego powierzchnia to 14 hektarów. Wyglądem przypomina nieco amfiteatr gdyż jest położony na zboczu wzgórza pomiędzy 140 a 100 metrem wysokości n.p.m.


Do Ogrodu można dojechać na różne sposoby. Ja wybrałem się metrem, a potem kolejką linową Montjuic Funicular. Z górnej stacji kolejki, która znajduje się tuż przy zamkowych murach do Ogrodu idzie się spacerem jakieś 15 minut. Ale uwaga! Droga nie jest zbyt dobrze oznakowana.


Do Ogrodu można też dostać się od strony Placu Hiszpańskiego. Dojedziemy tam metrem, a potem piechotką lub ruchomymi schodami (genialne rozwiązanie), dalej już niestety piechotą. Pamiętajmy jednak, że taki spacer z Placu do bram ogrodu to ponad 2,5 km drogi! W upał może być ciężko.


Do Ogrodu można dojechać kilkoma liniami autobusowymi, i jest to chyba najlepsze rozwiązanie dla osób, które z różnych względów muszą oszczędzać nogi. Szczegóły dojazdu znajdziecie Państwo TUTAJ 


Ogród czynny jest praktycznie codziennie od kwietnia do września od 10 do 19. Natomiast od października do marca od 10 do 17. 

Dni, kiedy nie będziemy mogli zwiedzić cennych ekspozycji roślin to: 1 stycznia, 1 maja, 24 czerwca oraz 25 grudnia.Za wejście do Ogrodu i Muzeum Blau zapłacimy7 EURO, za samo zwiedzanie Ogrodu 3,5 EURO.


Ale uwaga! W każdą niedzielę miesiąca po godzinie 15, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca (cały dzień) oraz 12 lutego 18 maja i 24 września możemy zwiedzać Ogród za darmo :)


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

2 komentarze:

 1. Ach, jak pięknie! Miło tak powspominać i obejrzeć piękne zdjęcia.
  Miłego weekendu Andrzejku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewuniu, bardzo dziękuję, miłego weekendu! Pozdrowienia!

   Usuń