Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 18 lipca 2014

Magnolia grandiflora - kolejna odsłona

O tej wspaniałej magnolii pisałem już wielokrotnie. Magnolia wielkokwiatowa Edith Bogue (Magnolia Grandiflora Edith Bogue) jest jedną z kilku zimozielonych odmian magnolii. I najprawdopodobniej jedyną, która może rosnąć w naszych warunkach klimatycznych. 

Krzew przyjechał do mnie latem ubiegłego roku z Republiki Czeskiej z firmy pana Milana Havlisa, który można znaleźć Tutaj. Jak podaje sprzedawca jej nazwa pochodzi o imienia i nazwiska pewnej damy, która uprawiała ten krzew w New Jersey w USA. Spośród wszystkich magnolii, które rosły w ogrodzie Pani Edith Bogue tylko ta jedna przetrwała zimę ze spadkami temperatur do -30 stopni C.

Tak wyglądała magnolia grandiflora EB posadzona w moim ogrodzie. Zdjęcia poniżej robiłem na początku lipca 2013.Jak już pisałem magnolia bez problemów wytrzymała poprzednią zimę (2013/2014). Niestety nie mogę jej jeszcze polecić innym ogrodnikom, gdyż ostatnia zima była krótka i raczej niezbyt mroźna. To, czy mrozoodporność magnolii jest wystarczająca będzie można ocenić po tzw. normalnej zimie. 

Krzewowi bardziej zaszkodziły wiosenne wiatry, które pozrywały z niej większość liści. I to mimo tego, że mieszkam w miejscu raczej osłoniętym od silnych wiatrów.

W czerwcu magnolii wyrósł pąk. Ciekaw jestem, czy będzie kwitnąć teraz czy za rok. Pąk systematycznie rośnie i wiele wskazuje na to, że niedługo się rozwinie.

Tak krzew wyglądał dziś popołudniu. 


A tak wyglądał pąk.


Na bieżąco będę pisał o rozwoju krzewu i na pewno poinformuję Państwa na blogu, o tym czy zakwitnie.

Serdecznie zapraszam do lektury

4 komentarze:

 1. Ależ jestem ciekawa czy i jak zakwitnie :) Liście piękne, zielone, błyszczce, skórzaste - super!

  Pozdrawiam i miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nie mogę się doczekać :) Ciekaw jestem też, jak i czy w ogóle przeżyje prawdziwą zimę. Pozdrowienia, miłego weekendu!

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Tak, bardzo intrygująca roślina :) Pozdrowienia!

   Usuń