Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 1 października 2012

Warszawa jesienią

Dziś porcja zdjęć ze spaceru po Warszawie. Nie byłbym sobą gdybym nie pokazał Państwu kilu fotek z naszej stolicy. Oczywiście wśród nich będą też zdjęcia roślin zimozielonych, bo one mnie najbardziej interesują.

Tym razem pojechałem do Warszawy kolejką WKD (Warszawska Kolej Dojazdowa). O tej porze roku przystanek "Podkowa Leśna Wschodnia" jest bardzo kolorowy. Więcej informacji o WKD na stronie www.wkd.com.pl

Drzewa przechylone są w kierunku wschodnim z uwagi na wiatry wiejące z zachodu.


W Warszawie jest bardzo wiele terenów zielonych. Zajmują one ok. 25% powierzchni miasta. Okolice Stadionu Narodowego oraz plaża nad Wisła również toną w zieleni.


Warsaw Skyline cały czas się zmienia. Ja akurat jestem zwolennikiem budowy wieżowców w okolicach Pałacu Kultury. Miasto zniszczyli najpierw Niemcy, a potem komuniści, odbudowując je w masakryczny wprost sposób. Skoro Przy PKiN jest betonowe pole to chyba lepiej je zabudować. Skoro nie odbudowano kamienic to niech przynajmniej powstanie centrum biznesowe.


Pałac Kultury i Nauki swoim cieniem, a dokładniej cieniem iglicy wskazuje kierunek na Zamek Królewski.  Po lewo od iglicy (jeje cienia) widać park przy Świętokrzyskiej, a dalej w górę Ogród Saski.


Na tym zdjęciu lepiej widać Ogród Saki i Stare Miasto.


W Łazienkach Królewskich drzewa powoli przebarwiają się na różne odcienie żółci, zieleni, różu, czerwieni i brązu. W słońcu odbijają się od wody w stawach.


W Łazienkach nie brakuje też roślin zimozielonych! Poniżej zdjęcie pięknego ognika szkarłatnego przy Pałacu na Wyspie.


A już jutro zapraszam na porcję informacji o pracach ogrodowych w październiku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz