Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 27 października 2012

Kwiaty doniczkowe w ogrodzie jesienią

Wczorajszy dzień przyniósł chłodne powietrze, ale za to było bardzo słonecznie i kolorowo. Pomimo tego, że temperatura ledwie dobiła do 8 stopni, dzięki słońcu chciało się wyjść na ogród i poobcować trochę z przyrodą. 

Pomimo końca października kwiaty w doniczkach w ogrodzie wciąż pięknie kwitną. 


Chryzantemy i aksamitki są odporne na spadki temperatur. Niestety begonie czy niecierpki mogą zostać zniszczone przez pierwsze jesienne przymrozki.  

Cały czas świetnie sobie radzą pelargonie na balkonie. Pomimo znacznego zmniejszenia porcji światła słonecznego wciąż pięknie kwitną. Jeśli u Państwa jest tak samo to nie wolno zapominać o regularnym podlewaniu pelargonii oraz o stosowaniu specjalnego nawozu do tych kwiatów. Przekwitnięte kwiatostany należy usuwać, żeby roślina nie marnowała swoich sił na tworzenie nasion.


Przekwitnięte kwiatostany usuwamy również z niecierpków i aksamitek. Miniaturowe dalie możemy wsadzić z doniczek do ogrodu. Należy jednak pamiętać, że jesienią trzeba wykopać bulwy i przechowywać je w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu. Na wiosnę wysadzamy je do ogrodu i czekamy, aż znów pięknie zakwitną.


2 komentarze:

  1. Kwiaty jak zwykle piękne, zastanawiam się czy nie macie w zimę problemów na schodach. U nas taka sama terakota i okropnie śliska. Są jedynie 2 schodki i pokonuje je z duszą na ramieniu. Może podsunę Ci następny temat do opisania.Może jakieś chropowate naklejki na te schody można zainstalować::))pozdrawiam Małgosia Krawczyk

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej Gosiu! Wielkie dzięki :) moje schody też są trochę śliskie, szczególnie jak spadnie na nie mokry śnieg 0 tak jak dzisiaj. Pomyślę o Twojej podpowiedzi i może coś ciekawego znajdę i opiszę :)Lato się skończyło a my dalej planujemy spotkanie... Ja mam do 11 listopada urwanie głowy, ale potem będę miał trochę wolnego więc może jakoś się umówimy? Herbatka? Pozdrowienia. Andrzej :)

    OdpowiedzUsuń