Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 10 października 2012

Oczko wodne w październiku

Październik jest miesiącem, w którym musimy bardzo dbać o oczko wodne. W tej chwili z drzew opadają już liście, igły, żołędzie czy też drobne gałązki. Powstaje pytanie, jak zabezpieczyć nasze oczko wodne przed tego typu nieproszonymi gośćmi. Najlepiej jest przykryć całą powierzchnię oczka drobną siatką, dającą dostęp światła i powietrza do wody, ale też chroniącą nasz akwen przez zaśmieceniem. Można również pokusić się o codzienne czyszczenie powierzchni oczka. Ważne jest aby nie dopuścić do zbyt intensywnych procesów gnilnych w oczku, gdyż mogą one naruszyć w nim równowagę biologiczną, co może doprowadzić wręcz do śmierci ryb.


Pamiętajmy o filtrowaniu wody. Filtr z fontanną oprócz oczyszczenia wody także ją napowietrza. Jest to bardzo ważne dla zwierząt żyjących w oczku.

W październiku cały czas dokarmiamy ryby. W zasadzie dopóki temperatura nie spadnie poniżej 10 stopni powinny one cały czas otrzymywać pokarm.

Dbamy też o otoczenie oczka wodnego.

Poniżej zdjęcie nowego kącika azaliowego.


Jak zapewne Państwo pamiętacie powstał on w miejsce drugiego kącika egzotycznego. Ten pierwszy kącik egzotyczny cały czas się rozrasta i tak wygląda na początku października.


A już niedługo zapraszam do lektury posta o niektórych bluszczach w moim ogrodzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz