Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 7 marca 2015

Otwarte ogrody 2015

W dniach od 12 do 14 czerwca 2015 roku w Podkowie Leśnej odbędzie się XI Edycja Festiwalu Otwarte Ogrody. W tym roku będzie ku temu szczególna okazja, ponieważ obchodzimy 90-lecie powstania Miasta - Ogrodu Podkowy Leśnej. 

Główną ideą Festiwalu jest ochrona dziedzictwa oraz rozwój lokalnych społeczności. Warto podkreślić, że w czasie Festiwalu każdy może podzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami, kulturą czy obyczajami. Odbywa wtedy się wiele imprez kulturalnych, poznajemy zwyczaje, inne kultury, możemy zapoznać się z tradycjami kulinarnymi innych regionów czy krajów.

W tym roku mój ogród otworzę po raz drugi. Najprawdopodobniej Zimozielony ogród będzie udostępniony zwiedzającym w niedzielę 14 czerwca. Szczegóły dostępne będą już niedługo! Zaprezentuję moje ulubione liściaste rośliny zimozielone, opowiem także jaki mają one związek z ideą tworzenia miast-ogrodów!

A już dziś powspominajmy ubiegłoroczne spotkanie w Zimozielonym ogrodzie!

W ubiegłym roku Zimozielony ogród w trakcie Festiwalu prezentował niezawodny sprzęt ogrodniczy renomowanej firmy FISKARS. Zapraszam do obejrzenia zdjęć!
Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!  

4 komentarze:

 1. Gratuluje współpracy, spotkanie zeszłoroczne pamietam,pozdrawiam cieplo Andrzejku1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nie mogę się doczekać tegorocznej edycji Festiwalu! Pozdrowienia i serdeczności, miłego tygodnia!

   Usuń
 2. o wow :) świetna inicjatywa :) Ciekawe czy na Pomorzu też takie festiwale są organizowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! O ile mi wiadomo taki festiwal organizowany jest jedynie w okolicach Warszawy oraz w samej stolicy. Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby inne miejscowości w każdym rejonie Polski urządzały podobne imprezy :) Szczegóły organizacji ubiegłorocznego Festiwalu w Podkowie Leśnej można znaleźć tutaj: http://www.ckiopodkowa.pl/projekty/item/102-viii-festiwal-otwarte-ogrody

   Usuń