Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 21 marca 2015

Pierwszy dzień wiosny w latach 2012-2015

Dziś pierwszy dzień wiosny! Prawdziwej wiosny! Ciepłej i słonecznej! Tak naprawdę jednak wiosna rozpoczęła się już wczoraj o godz. 23.45! U mnie temperatura w cieniu doszła dziś do +17 stopni! Było cudownie! Teraz jest 14 i wciąż jeszcze można wyjść na miły, wiosenny spacer, bez ubierania się w zbyt ciepłe rzeczy! Są jednak miejsca, zarówno w Polsce jak i Europie gdzie nie jest tak ciepło i słonecznie. Poniżej temperatury zmierzone ok. 16.30. Zdjęcie pochodzi ze strony Wetterzentrale


Dziś jest pięknie i ciepło jednak nie zawsze pierwszy dzień wiosny przynosi tak od dawna oczekiwaną przez nas pogodę. Zapraszam do obejrzenia zdjęć zrobionych właśnie tego dnia w latach 2012, 2013, 2014 i 2015!

20 marca 2012 przyniósł słoneczną i ww miarę ciepłą aurę, Nie było jednak tak pięknie i cieplutko jak dzisiaj.Niestety w 2013 roku pierwszy dzień wiosny zapisał się pod znakiem... zimy. Nie było co prawda dużego mrozu, ale leżał śnieg, było zimno, a ja, podobnie chyba jak większość ludzi, byłem już zmęczony tą długą, śnieżną i mroźną zimą. Marzyłem o nadejściu pięknej i ciepłej wiosny. Niestety na to trzeba było jeszcze poczekać 3 tygodnie!W ubiegłym roku po króciutkiej zimie wiosna przyszła niezwykle szybko. W pierwszy dzień wiosny kwitły już barwinki! Co prawda nie było tak słonecznie i ciepło jak wczoraj czy dziś, ale w powietrzu czuć było od dawna już panującą wiosnę.Wczoraj było pięknie! Przyroda czekała już na nadejście kolorowej i pachnącej Pani Wiosny! Dziś mamy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! W domu moje oczy cieszy wspaniale kwitnąca azalia. Z każdym dniem wygląda coraz piękniej!


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz