Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 8 czerwca 2012

Róża pnąca

W poście opublikowanym 12 maja pisałem m.in. o mojej nowej róży pnącej ale wtedy nie kwitła. Dlatego jeszcze raz pochwalę się tym pięknym wiosennym nabytkiem. To róża pnąca Grand Award. Krzew ten bardzo obficie kwitnie. Może z powodzeniem rosnąć w donicach na balkonie czy tarasie, wtedy jednak należy naszą różę ochronić przed przemarznięciem (np. kilkoma warstwami agrowłókiny). Pamiętajmy również żeby posadzić krzew w donicy mrozoodpornej. Jak podaje producent róże te posadzone w gruncie są dosyć odporne na mróz. Ich długie pędy wymagają podwiązywania. Grand Award dobrze rośnie przy podporach, pergolach, altanach itp. Tworzy wtedy długie pędy, na których pojawiają się piękne czerwone kwiaty (na całej długości pędów). Nie wymagają one przycinania, jednakże wczesną wiosną dobrze jest usunąć obumarłe gałązki. Róża ta preferuje miejsca słoneczne. Lubi również nawożenie i wilgotną glebę. To tyle z poprzedniego posta. Zapraszam teraz na zdjęcia.


W sąsiedztwie róży rośnie trzmielina Fortunea zaszczepiona na pniu. Jest to zimozielona krzewinka, uwielbiająca przycinanie i formowanie.


Wprawne oko podróżą dostrzeże odradzający się po przemarznięciu zimą bluszcz kolchidzki Sulphur Heart (Hedera colchica Sulphur Heart).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz