Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

wtorek, 19 czerwca 2012

Ostrokrzew kolczasty Argentea Marginata - Ilex aquifolium Argentea Marginata

Ostrokrzew kolczasty Argentea Marginata (Ilex aquifulium Argentea Marginata) pojawił się w moim ogrodzie w 2009 roku. Mimo tego, że wg wielu opisów może on rosnąć w strefach USDA od 7 do 9, to wszystkie dotychczasowe zimy przeżył bez osłaniania. Nie wyrządziły mu one większych szkód. jedynie ostatnia zima, a w zasadzie wiosenne przymrozki spowodowały, że wymienił większość liści, ale nie zmarzł! Dla wyjaśnienia dodam, że centralna Polska leży w strefie 6 wg USDA. Więcej o strefach mrozoodporności już wkrótce przeczytacie Państwo na mojej stronie internetowej.

Tak ten krzew wyglądał we wrześniu 2011 roku.


Ostrokrzew kolczasty Argentea Marginata (Ilex aquifulium Argentea Marginata) jest zimozielonym krzewem, który w optymalnych warunkach dorasta do kilku metrów wysokości. W Polsce może osiągać ok. 1,5 metra. Rośnie dosyć wolno, ok. 10-15 cm. rocznie. Może być prowadzony w formie piennej lub w krzewiastej. Pięknie wygląda na tle zielonego trawnika lub kory sosnowej jako pojedynczy krzew. 

Tak prezentował się 23 stycznia 2012 roku.


Ta odmiana ostrokrzewu lubi miejsca słoneczne lub półcieniste z dużą ilością światła rozproszonego. Preferuje żyzne gleby, lekko kwaśne i przepuszczalne. Należy go dosyć często podlewać niewielką ilością wody. Znosi przesuszenie i nie lubi zalania korzeni wodą.

A tak wygląda dziś. Ostrokrzew na wiosnę był przycięty. Dzięki temu ma wiele młodych przyrostów. W tej chwili nie wygląda zbyt adnie, ale gdy młode gałązki i liście urosną będzie to gęsty i piękny krzew.
Więcej informacji o tym ostrokrzewie oraz o innych roślinach zimozielonych (i nie tylko) już wkrótce na mojej stronie internetowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz