Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 9 czerwca 2012

Kora sosnowa 2

Witam Państwa, pisałem już w kilku postach o korze sosnowej. W jednym z nich dokładnie przedstawiłem jej zalety. Dziś poza krótkim przypomnieniem, do czego może ona nam służyć chciałbym podzielić się kilkoma zdjęciami, ukazującymi ile uroku i piękna doda naszemu ogrodowi kora sosnowa. Ma ona wiele walorów i nie sposób przecenić jej wartość w ogrodzie. Jej pierwszą zaletą jest estetyka jakiej nadaje naszemu ogrodowi bądź działce. Szczególnie pięknie wygląda po deszczu... i dziś pokażę Państwu kilka zdjęć właśnie po przejściu ulewy.


Poza walorami estetycznymi kora sosnowa jest też świetnym izolatorem. Po pierwsze utrzymuje wilgotność podłoża, a po drugie chroni korzenie roślin przed dużymi mrozami wtedy, gdy jest mało śniegu.


Ponadto kora sosnowa zakwasza podłoże, dlatego polecana jest do ściółkowania większości zimozielonych roślin liściastych, takich jak np. rododendrony, kiścienie czy pierisy.


Ściółkując nasz ogród korą sosnową powinniśmy wysypać warstwę ok. 10 cm tego materiału. Jeśli wyłożymy podłoże agrowłókniną to wystarczy warstwa ok. 3-5 cm. Warto zainwestować w agrowłókninę, gdyż wtedy mamy pewność, ze w miejscu nią wyłożonym i wysypanym korą na pewno nie urosną chwasty. Agrowłóknina przepuszcza wodę i powietrze więc nie musimy się martwić o zasuszenie lub uduszenie naszych roślin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz