Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 22 grudnia 2012

Słoneczne i mroźne klimaty

Dziś noc była trochę cieplejsza niż wczoraj. Rano było u mnie -10 stopni, a teraz już dochodzi do -6. Pogoda dziś jest piękna. Świeci słońce i mimo tego, że jest bardzo nisko pochylone nad horyzontem to daje mi energię do działania. Dziś już chyba ostatnie przedświąteczne zakupy, no może poza wędliną i pieczywem. Ale zanim po nie pojadę (a samochód szczęśliwie mi odpalił po awarii akumulatora) to podzielę się z Państwem kilkoma zimowymi zdjęciami.

Taki widok mam z jednego z okien.


A tak wyglądają moje liściaste krzewy zimozielone. Wprawne oko dostrzeże bukszpany, różaneczniki katawbijskie, aukuby japońskie oraz bluszcz i mahonie.


 A tak wygląda oczko wodne. Niestety ono nie jest w słońcu.


W lewej dolnej części zdjęcia widać też różne odmiany różaneczników oraz pieris japoński.

Zapraszam serdecznie do śledzenia zmian w ogrodzie. Teraz, kiedy jest zima trudno codziennie pisać o ogrodzie, ale na pewno cały czas coś się dzieje.

5 komentarzy:

 1. Tak niewiele nam potrzeba,
  by przytulić się do nieba.
  Zdrowia, szczęścia, bliskich blisko
  i miłości ponad wszystko.
  WESOŁYCH ŚWIĄT

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Krzysztofie. Bardzo dziękuję. Tobie i wszystkim Twoim bliskim również życzę spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogród to doprawdy kopalnia pomysłów, obserwacji zmieniającej się przyrody, oraz przyjemności z posiadania i oglądania:) Wspaniały blog. Będę tu zaglądać częściej:) A tymczasem zapraszam do siebie i życzę wspaniałych Świąt i Cudownego Nowego Roku:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I oczywiście też życzę wesołych i spokojnych Świąt oraz wspaniałego Nowego 2013 Roku!!!!

   Usuń
 4. Bardzo dziękuję! Na pewno zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń