Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 22 września 2012

Opole - zieleń, zabytki i woda

Kolejnym punktem mojej podróży po Polsce było Opole. To miasto wojewódzkie nie przytłacza turystów swoja wielkością, jest jednak piękne położone, pełne zabytków i zieleni. Odra, która przepływa przez miasto w centrum ma dwa nurty, które tworzą wyspę. Jej brzegi są pieknie zagospodarowane. Poza zielenią nad rzeką znaleźć można miejsca do wypoczynku czy do uprawiania sportu. W mieście jest sporo ścieżek rowerowych! 
 
Opole pojawiało się we wzmiankach już w IX wieku. W 990 roku zostało włączone do Polski.
 
 
Spacer nad rzeką pozwala odpocząć od wielkomiejskiego ruchu i pośpiechu, który zaczyna się zaraz po wyjściu ze starówki.
 
 
Z nad rzeki można w kilka chwil dostać się na starówkę, nad którą dominuje piękny budynek bazyliki katedralnej Podwyższenia Św. Krzyża.  
 
 
Brzegi Odry łączą malownicze mosty. niektóre z nich przeznaczone są jedynie dla ruchu pieszego i rowerowego, co znacząco uprzyjemnia spacery po tym pięknym mieście. Możemy tu znaleźć zarówno budynki w stylu secesji jak i wystrój rodem z baroku!
 
 
Bulwary nad rzeką oraz tereny połozone między Odrą a starówką są pięknie ukwiecone. Wspaniale utrzymane rabaty oraz ocienione ławki przyciągają rzesze mieszkańców i turystów. Jeśli będę w okolicy to na pewno jescze nie raz odwiedzę to miasto.
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz