UWAGA!

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

NA PORTAL

www.zimozielonyogrod.pl

ZNAJDZIECIE TAM

ZARÓWNO STARE JAK I NOWE WPISY


Partnerami portalu są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 17 maja 2018

Otwarte ogrody 2018

Miło mi poinformować, że mój Zimozielony ogród weźmie udział w kolejnej już edycji Festiwalu Otwarte Ogrody. W tym roku odbędzie się on w dwóch sąsiadujących ze sobą miastach Brwinowie i Podkowie Leśnej równocześnie, w weekend 16-17 czerwca 2018. W podobnym terminie swoje ogrody otworzą także mieszkańcy Milanówka.

Warto w tym miejscu wspomnieć, ze wszystkie 3 miejscowości są członkami Stowarzyszenia Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów.

Mogę już Wam potwierdzić, że w tym roku nie zabraknie atrakcji w moim ogrodzie. Pani dr Magdalena Sobolewska Bereza z Wydziału Biologii UW wygłosi prezentację na temat bioróżnorodność. A Pani dr Joanna Gałązka z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin przeprowadzi warsztaty. w których przedstawi kwiaty jadalne. Towarzyszyć im będzie również degustacja. Ponadto w tym roku będziemy bawić się przy grillu. Jak o roku nie zabraknie konkursów, w czasie których będzie mozna wygrać upominki ufundowane przez znanego producenta narzędzi ogrodniczych i przyborów kuchennych FISKARS oraz VICTUS, markę prowadzącą m.in. stronę internetową www.idealnytrawnik.pl, której jestem ambasadorem.

Mój ogród będzie otwarty w sobotę 16 czerwca w godzinach 14.00 - 17.00. Serdecznie zapraszam! Tym bardziej, że jak widać na poniższych zdjęciach w poprzednich latach świetnie się bawiliśmy!


W czasach, w których jak grzyby po deszczu powstają chronione osiedla i domy za wysokimi ogrodzeniami, mieszkańcy Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów dzielą się swoją prywatną przestrzenią, często zabytkowych domów i ogrodów. Władze lokalne, osoby prywatne i organizacje pozarządowe organizują oddolnie kilkadziesiąt kameralnych, otwartych wydarzeń. Jest w czym wybierać: koncerty, recitale, wystawy plastyczne i fotograficzne, plenery malarskie, wycieczki, pikniki, spektakle, warsztaty, spotkania z twórcami, pokazy filmów, potańcówki. W tyle nie pozostają lokalne instytucje kultury, proponując bogaty program imprez. Artyści otwierają pracownie prezentując swoje dzieła.


Spacerując po Brwinowie, Milanówku i Podkowie można w te wyjątkowe weekendy zajrzeć do zamkniętych na co dzień zabytkowych przestrzeni, poznać nieznane wcześniej miejsca, odkryć ich urodę i, czasami niezwykłą, historię. „Otwarte Ogrody” promują lokalne dziedzictwo kulturowe i integrują lokalną społeczność, budując wyjątkowe więzi sąsiedzkie. Festiwal to prawdziwe święto lokalnych społeczności.


Festiwal Otwarte Ogrody organizowany jest od 2005r. Po raz pierwszy zorganizowany został w Podkowie Leśnej, a jego pomysłodawcami byli Magdalena Prosińska i Łukasz Willmann. Kolejne edycje są częściowo finansowane ze środków samorządu lokalnego. Wspierają je również prywatni sponsorzy – przede wszystkim lokalni przedsiębiorcy.


O idei festiwalu oraz o tym, co wydarzy się podczas edycji w innych miastach można przeczytać na stronie http://www.otwarteogrody.pl/

4 komentarze:

 1. Oj zazdroszczę festiwalu, możliwości pochodzenia po Twoim cudownym ogrodzie, prawdziwa uczta dla oczu i duszy, a do tego sporo atrakcji. Fiskars ma też w ofercie narzędzia do rękodzieła np. gilotynę. Życzę dobrej pogody na czas festiwalu.Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, mam nadzieję, że pogoda nam dopisze :-) No i że ogród spodoba się gościom :-) Fiskars to świetna firma, nie raz już się o tym przekonałem. Pozdrowienia :-) Miłego weekendu :-)

   Usuń
 2. Zawsze z uwagą śledzę na Twoim blogu Otwarte Ogrody. Wierzę, że i tym razem pogoda Wam dopisze.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby tak było :-) Serdeczności Lusiu, pięknego weekendu!

   Usuń