Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 14 września 2015

Kolorowe rośliny w Janczewicach

Koniec lata i początek jesieni to idealny moment na sadzenie nowych roślin w ogrodzie. Będą one mieć jeszcze sporo czasu na porządne ukorzenienie się i przygotowanie do zimy. W naszych ogrodach jest coraz mniej kwiatów sezonowych. Oczywiście kwitną jeszcze róże, aksamitki, surfinie czy pelargonie, ale inne kwiaty powoli przekwitają. Możemy jednak nawet do późnej jesieni utrzymać wiele kolorów w ogrodzie. Jak to zrobić? Wystarczy pojechać do Szkółki Roślin Ozdobnych i owocowych w podwarszawskich Janczewicach. Kupicie tu sporo roślin, które wniosą do Waszych ogrodów wiele kolorów, takich jak np. wrzosy.


W cienistych miejscach świetnie sprawdzą się żurawki.


Do pierwszych przymrozków kolorytu naszym ogrodom dodadzą chryzantemy. Te z drobnymi kwiatami wytrzymają nawet krótkotrwałe spadki temperatur poniżej 0 stopni C. Kwiatom szkodzi jednak rzęsisty deszcz.


Jesienią czy zimą  w ogrodzie świetnie sprawdzą się trawy. Najlepiej będą wyglądać te zimozielone takie jak niektóre turzyce czy trawa niebieska albo tzw. niedźwiedzie futro. Nawet jednak jeśli nie są zimozielone to ich zżółknięte łodygi i uschnięte kwiatostany także dodadzą uroku (miskanty, mozga trzcinowata i inne). 


W słonecznych ogrodach jesienią i zimą świetnie będą wyglądać kolorowe iglaki. I to zarówno te płożące jak i te krzaczaste czy kolumnowe. 


W Janczewicach kupimy także różnego rodzaju drzewa i krzewy owocowe.


Są tu również drzewa, w tym te ozdobne, takie chociażby jak poniższa wierzba. Kupimy tu także brzozy, dęby, sosny, świerki, platany, klony, buki oraz wiele innych drzew.


Serdecznie zapraszam na zakupy do Szkółki roślin ozdobnych i owocowych w Janczewicach, ul. Jedności 114. Szkółkę znajdziecie Państwo pomiędzy Lesznowolą, a Falentami i Jankami (patrz mapa poniżej). Od poniedziałku do piątku czynna jest w godzinach 07.30 - 18.00, w soboty 08.00 - 17.00, a w niedziele od 09.00 do 15.00.

Zapraszam do codziennej lektury bloga!

2 komentarze:

 1. Szkoda że szkółka nie prowadzi sprzedaży internetowej, bo jak dla mnie to daleko :/
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, no tak... Zawsze można pojechać i coś tam obejrzeć :)

   Usuń