Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

niedziela, 22 lutego 2015

Wiosna w Warszawie i okolicach

Dzisiaj postanowiłem spędzić dzień dość aktywnie. Najpierw pojechałem (komunikacją miejska!) na wystawę kotów rasowych, która w ten weekend odbywała się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Później postanowiłem przejść się na spacer po Łazienkach i Parku Ujazdowskim. Niestety w Łazienkach na ścieżkach było straszne błoto, dlatego też po przywitaniu się z Chopinem powróciłem w Aleje Ujazdowski i omijając protestujących rolników i towarzyszący im tłum gapiów popędziłem do Parku Ujazdowskiego. Trochę szkoda, że zimą zamknięty jest Ogród Botaniczny UW. Na pewno znaleźliby się chętni do obejrzenia przyrody w ty okresie. Ale cóż... Warszawa to nie Berlin. No i na szczęście nie Budapeszt. Ale to tak w cudzysłowiu.

Obok Obserwatorium astronomicznego natknąłem się na kwitnące przebiśniegi...


...oraz krzewy oczarów.


W Parku Ujazdowskim po wciąż częściowo zamarzniętym jeziorku pływa lub spaceruje sporo kaczek. 


O tej porze roku bardzo ładnie prezentują się wszystkie liściaste rośliny zimozielone.Jestem fanem bluszczy dlatego też gdy jestem w różnych parkach czy ogrodach dosyć często je fotografuję.


W Parku Ujazdowskim rośnie sporo moich ulubionych liściastych zimozielonych. Są tam krzewy takie jak różaneczniki czy mahonie. 


Ale są również różne rośliny okrywowe np. runianka japońska...


... czy suchodrzew chiński.


Zawsze zachwycają mnie rosnące w Parku sporej wielkości kaliny sztywnolistne. 


Są tu również dorodne różaneczniki.


A wracając do domu niedaleko mojego miejsca zamieszkania natknąłem się na młode listki czarnego bzu. To chyba już naprawdę wiosna!


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

6 komentarzy:

 1. Ale duże "stadko" przebiśniegów :) Masz, gdzie spacerować w takim wielgaśnym mieście!
  Miłej niedzieli życzę !m ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie kwitną przebiśniegi! Widziałem też już krokusy, ale nie miałem aparatu, a były zbyt daleko żeby zrobić dobre zdjęcie komórką ;) Po Warszawie faktycznie jest gdzie pochodzić, ale u mnie na przedmieściach też jest sporo ciekawych miejsc do obejrzenia :) Pozdrowienia i serdeczności!

   Usuń
 2. Postanowiłam teraz tutaj napisać - publikujesz Andrzejku szybciej niż ja czytam! A tak poważnie to z radością oglądam takie zdjęcia. Przebiśniegi wyglądają cudnie, może rzeczywiście zimy już nie będzie?
  Miłego tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He he :) Oby już ta wiosna u nas została na stałe :) Jednak jak patrzę w kalendarz i na zdjęcia z lutego i marca, czy nawet początku kwietnia 2013 roku to mrozi mi krew w żyłach :( Ale może nie będzie tak źle :) Miłego tygodnia Ewuniu!

   Usuń
 3. Z podziwem patrzę na ogromny krzew różanecznika. Za trzy miesiące będzie obsypany pięknymi kwiatami.
  Kępy przebiśniegów wyglądają cudnie. A te kopce to krecie?
  Miłego wiosennego tygodnia!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Lusiu! Tak, to niestety krety :( Jak dobrze pójdzie to pierwsze różaneczniki (np. Scarlet Wonder) zakwitną już za ok. 8 tygodni :) Marzę już o tej chwili! Pozdrowienia Lusiu! Miłego tygodnia dla Ciebie i Pana Eryka!

   Usuń