Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 7 czerwca 2014

Zimozielony ogród - relacja z Festiwalu Otwarte Ogrody 2014

Najpierw były wahania. Otwierać ogród czy nie? Czy podołam wyzwaniu? Czy ludzie będą zainteresowani moim ogrodem? Potem decyzja "otwieram". Później wybór tematów do prelekcji i zgłoszenie. Kolejne tygodnie to przygotowania. Ostatnie dni - trwoga! Bo non-stop padał deszcz, nie można było skosić trawy i zrobić porządków w ogrodzie. 

Ale w końcu udało się wszystko przygotować, łącznie z mini wystawą narzędzi ogrodniczych firmy FISKARS! Jak się okazało, zainteresowanie tym sprzętem było olbrzymie! Ludzie wiedzą co to jakość!

Dziś przed południem już o 10.30 otworzyłem wejście do ogrodu i lekko zestresowany czekałem na gości. Dochodziła 11.00, a u mnie byli tylko sąsiedzi. Minęła godzina rozpoczęcia spotkania i powoli zaczęli napływać goście. I nagle niespodzianka, coraz więcej ludzi, wszyscy zainteresowani roślinami, ogrodem... Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że przyjdzie aż tyle osób! Tym bardziej, że po raz pierwszy otwierałem ogród dla zwiedzających. 

Bardzo dziękuję organizatorom Festiwalu czyli Urzędowi Miejskiemu w Podkowie Leśnej oraz Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich z Podkowy za możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym wydarzeniu. Jestem wdzięczny wszystkim gościom za przybycie i wysłuchanie moich prelekcji oraz obejrzenie  prezentacji roślin i narzędzi ogrodniczych. Chciałbym również serdecznie podziękować firmie FISKARS za umożliwienie tej ostatniej prezentacji oraz dostarczenie wspaniałych narzędzi produkowanych przez tę firmę. Wkrótce na pewno opiszę w jaki sposób ułatwiają i usprawniają one pracę w ogrodzie.

A teraz zapraszam na krótką fotorelację z wydarzenia!Co będzie za rok? Ja już podjąłem decyzję. Jeśli tylko Festiwal będzie organizowany, na pewno wezmę w nim udział. Oby tylko zdrowie dopisywało... No i pogoda, taka jak dziś!

4 komentarze:

 1. Widzę, że ominęła mnie niezła impreza :( Ja niestety nie mogłam być, ale chętnie odwiedzę Cię za rok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, było bardzo milutko, zapraszam serdecznie :)

   Usuń
 2. Gratuluję Andrzejku! Cieszę się, że impreza była udana a goście dopisali. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewuniu! Bardzo dziękuję! No i pogoda też dopisała. Było pięknie, słonecznie i ciepło, ale na szczęście nie za gorąco. Koło 13.00 mieliśmy +26 stopni. Idealna pogoda do odwiedzin ogrodu :) Miłej niedzieli! Pozdrowienia!

   Usuń