Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 5 czerwca 2014

Otwarte Ogrody 2014 coraz bliżej!

Już jutro wieczorem zacznie się jubileuszowa, 10 już edycja Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej! Z pewną nieśmiałością po raz pierwszy zdecydowałem się otworzyć mój ogród dla zwiedzających. Serdecznie zapraszam do obejrzenia "na żywo" różnych roślin, które tu rosną. Jako miłośnik liściastych roślin zimozielonych szczególnie gorąco zapraszam do obejrzenia tych właśnie krzewów, ale w Zimozielonym ogrodzie znajdziecie Państwo również wiele innych gatunków krzewów liściastych i iglastych. Mam też różne kolekcjonerskie perełki, ale o tym opowiem w sobotę.  

Podczas spotkania będzie można obejrzeć sprzęt ogrodniczy znanej i renomowanej firmy FISKARS! To najlepszy pomocnik w ogrodzie.  

Oczywiście poza moim Dyzim, który krząta się teraz między krzewami i poluje na różne "fruwaki". Oczywiście musi zawsze wejść w kadr aparatu (patrz drugie i trzecie zdjęcie).


O czym jeszcze poopowiadam? O tym za chwilę. Najpierw podam Państwu miejsce. To Brwinów Borki, po podkowiańskiej stronie trasy łączącej centrum Warszawy z Żyrardowem (719), ulica Lilpopa 42 - wejście od Jaśminowej. Przy furtce jest baner z logo mojej firmy i adresem strony internetowej, a jutro zawiśnie tam plakat reklamujący tegoroczną edycję Festiwalu!

Mój ogród otwieram dla Was wszystkich już w sobotę 07 czerwca w godzinach od 11.00 do 13.00.


Osoby podróżujące kolejką WKD powinny wysiąść na przystanku Podkowa Leśna Wschodnia i dalej kierować się ulicami: Króliczą, Sarnią, Wilczą, kawałeczkiem Wiewiórek i potem już Jaśminową! Osoby jadące samochodami mogą skręcić z ww. trasy 719 prosto w ulicę Lilpopa, a następnie w 3 w prawo czyli w Jaśminową.

Pewnie niektórzy z Państwa nie wiedzą kim był patron mojej ulicy. Otóż Pan Lilpop był właścicielem dóbr ziemskich, na terenie których leżą dzisiejsze miasta: Podkowa Leśna i Brwinów. Co więcej Lilpop był też ojcem żony Jarosława Iwaszkiewicza, czyli teściem sławnego polskiego pisarza. O tym również opowiem w sobotę. 

Ponadto pokrótce przedstawię historię polskich miast - ogrodów, opowiem o roślinności najbardziej znanego miasta - ogrodu w Polsce czyli Podkowy Leśnej. Zahaczę też o moje zamiłowanie do liściastych roślin zimozielonych, a tych w Podkowie nie brakuje! 

Pokażę Państwu moją całkiem już niemałą kolekcję laurowiśni. Poniżej odmiana Caucasica.


Opowiem o strefach mrozoodporności w Europie i w Polsce. Omówię również jakie liściaste zimozielone można uprawiać w naszym rejonie kraju. 

A teraz niespodzianka. Podczas dwugodzinnej imprezy w altance będzie można spróbować dżemów mojej roboty! 

Gorąco zapraszam do odwiedzin mojego ogrodu oraz do udziału w wielu innych imprezach jubileuszowej edycji Festiwalu. Cały program można znaleźć i pobrać TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz