Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Wiosna, wiosna, wiosna!!!

Wreszcie!!! Za oknami wiosna!!! Jestem strasznie podekscytowany długo wyczekiwaną najwspanialszą porą roku. Poza tym dziś odwiedziłem Urząd Skarbowy, ZUS i bank. Załatwiałem formalności związane z założoną przeze mnie firmą ogrodniczą. Póki co wszystko się udało. Teraz czekam i na klientów i na wiosnę. Tyle miesięcy na nią czekaliśmy. Przez ponad 4 miesiące mieliśmy zimę. Na początku marca już wydawało się, że przyszła wiosna. Posprzątałem ogród i posadziłem bratki. Tak było 6 marca. A w nocy z 8 na 9 marca spadł śnieg i leży do dziś. Ale jest go już coraz mniej. Mimo tego, że z uwagi na zalesiony i zacieniony teren śnieg u mnie wolniej topnieje, to jednak są już miejsca wyswobodzone od paskudnej, białej pierzyny.U moich sąsiadów gdzieniegdzie widać już podłoże.


W moim ogrodzie śnieg topnieje wolniej, ale też codziennie go ubywa. Jeszcze dwa dni temu bukszpanów nie było widać spod śniegu. Dziś ju prawie całe dumnie się prężą czekając niecierpliwie na ciepłe promienie słońca i wiosenny deszcz.


Różanecznikowy kącik zaczyna przypominać wreszcie normalne miejsce, a nie magazyn białego puchu.


W sobotę wyłączyłem napowietrzacz i grzałkę w oczku wodnym. Coraz wyższa temperatura i coraz silniej operujące słońce powodują, że lód na oczku zaczyna szybko się rozpuszczać. Minie jednak na pewno kilka dni zanim do końca zniknie z powierzchni zbiornika.


Z utęsknieniem czekam na deszcz. Pomoże on w szybkim topnieniu śniegu. Musimy pamiętać, że od białego śniegu światło słoneczne się odbija i go nie ogrzewa, dlatego deszcz najszybciej rozpuści zalegające zaspy.

Spod śniegu wyjrzały też bratki w donicach na schodach wejściowych do domu. Są zmasakrowane, ale mam nadzieję, że odbiją. 


Zapraszam na moją stronę internetową www.zimozielonyogrod.pl gdzie znajdą Państwo więcej informacji dotyczących ogrodu, roślin zimozielonych, porad ogrodniczych oraz usług oferowanych przez moją firmę.

2 komentarze:

  1. Wczoraj byłam podekscytowana bo miejscami w ogrodzie pokazała się ziemia. Myślałam, że już z górki. A dziś od rana pada deszcz ze śniegiem i znów mam biało! Na innych blogach pokazują już kwitnące grządki - chyba się nie doczekam. Biedne te Twoje bratki Andrzejku, trzymam za nie kciuki. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ewuniu, nie martw się tym śniegiem, za chwilę zamieni się on w deszcz, który roztopi to białe świństwo! Bratki wyglądają... tragicznie :( Ale jestem dobrej myśli. U nas dziś trochę chmurek, ale też troszkę słońca. Sprawdzałem pogodę i wiem, że od południa idą opady, ale wraz z nimi ciepłe powietrze! Jeśli lubisz różne informacje pogodowe to polecam stronę www.sat24.com Znajdziesz tam aktualne informacje satelitarne z ruchem chmur nad Europą i Polską. Pozdrowienia. Miłego dnia.

      Usuń