Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Wiosenne porządki - ciąg dalszy

W sobotę po raz drugi w tym roku rozpocząłem wiosenne grabienie trawnika. Pierwszy raz zrobiłem to na początku marca, ale potem spadł śnieg i przez miesiąc leżał przygniatając i tak ledwie żywy trawnik. Burza, grad i padający później z przerwami deszcz nie pozwoliły mi na dokończenie grabienia w sobotnie popołudnie. Dlatego też dzisiaj korzystając z pięknej pogody poszedłem z przyjemnością do ogrodu, żeby dokończyć dzieła! Niestety trawnik wygląda jak po przejściu stada koni. Trawa jest strasznie wygnieciona. 


Trawnik jest zielono-szary. na szczęście widać już młode, maleńkie jeszcze źdźbła, które dobrze rokują na najbliższą przyszłość. Wiem jednak, że będę musiał dosiać trawę, wybiorę mieszankę z dużą ilością tra zimozielonych. To dobrze uzupełni mieszankę, która już u mnie rośnie, a która nosi nazwę "Elegant". Faktycznie latem ubiegłego roku trawnik prezentował się przepięknie. Możecie to Państwo zobaczyć czytając posty na blogu z tamtego okresu.


Póki co jednak brunatny kolor murawy rozweselają kwitnące krokusy. Niestety sobotnii grad trochę zniszczył ich delikatne kwiatostany. 


Wiosna w pełni, dlatego w ogrodzie dużo się dzieje. Nareszcie jest o czym pisać. Dlatego też już jutro zapraszam do lektury kolejnego wiosennego posta. Dziś zdradzę, że będzie niespodzianka dotycząca aukub japońskich!

2 komentarze:

  1. Bardzo współczuję. Nie cierpię gradobicia, zawsze pozostawia jakieś zniszczenia. Nas na szczęście na razie ominęło. Pozdrawiam wiosennie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj Ewuniu! Tym razem nas nie ominęło, na szczęście grad nie był duży i nie narobił zbyt wielu szkód. Pozdrowienia. Andrzej.

      Usuń