Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 16 kwietnia 2015

Wiosenna zieleń

Wiosna to wspaniała pora roku. Szczególnie w okresie, kiedy przyroda budzi się do życia, codziennie coś się zmienia. Z dnia na dzień robi się coraz bardziej zielono. Rozwijają się kwiaty na drzewach i krzewach, a wszędzie dookoła pojawiają się młode listki. Wczoraj pokazywałem Państwu krzewy w moim ogrodzie, na których widać oznaki wiosny. Zaprezentowałem również młode listki tulipanowca. Dziś po wirtualnej wizycie w Gorzowie Wielkopolskim zapraszam Państwa do obejrzenia zdjęć drzew, które rosną u mnie bądź w mojej najbliższej okolicy.

Pięknie kwitnie klon rosnący w moim ogrodzie. Niestety to już prawdopodobnie ostatnia jego wiosna, gdyż w ramach przebudowy ulicy, przy której mieszkam klon najpewniej zostanie wycięty.


Poniżej kasztanowiec, który od kilku lat staram się ratować przed inwazją szrotówka. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy już latem.


A to brzozy po drugiej stronie ulicy. Uwielbiam ten moment kiedy ich malutkie jeszcze listki tworzą swego rodzaju Zieloną mgiełkę otaczającą pnie i gałęzie tych drzew. Pomiędzy drzewami kwitnie jakieś zdziczałe drzewko owocowe.I jeszcze rzut oka na klon i inne drzewa. Na liście dębów musimy jeszcze poczekać.


Leszczyna już dawno przekwitła i teraz rozwija liście.


Brzoza, która rośnie w miejscu osłoniętym od wiatrów i do tego nasłonecznionym ma znacznie większe liście niż drzewa tego samego gatunku rosnące w innych, nie tak optymalnych miejscach.


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

4 komentarze:

 1. Też kocham taką wczesną, młodą wiosnę :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też lubię wiosnę...bardziej niz lato bo urok tego drugiego psuja mi tłumy turystow.....lubię codzienne wiosenne zmiany na ogrodzie, pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiosna to chyba najpiękniejsza pora roku! Uwielbiam ją :) Pozdrowienia, miłego weekendu!

   Usuń