Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Pogodowa ruletka

Kwiecień - plecień wciąż przeplata. Trochę zimy, trochę lata... a w zasadzie trochę wiosny, trochę lata...  Tak nam się to przysłowie czasowo zmienia.

Dzisiejsza pogoda od samego rana płata figle. Jeszcze o 09.00 było +15 stopni i słońce, aż tu nagle przyszły chmury, deszcz i ochłodzenie. Po 10.00 było już tylko +8 stopni. Lało jak z cebra. Ale to dobrze, bo rośliny o tej porze roku potrzebują sporej dawki wilgoci. Później była loteria... Słońce, deszcz, ciepło, zimno, wiatr... Ale w końcu kwiecień...

Wertykulator wciąż jest w naprawie. Czekam więc na moment, kiedy wreszcie będę mógł uruchomić maszynę i zadziałać. Trawnik tego bardzo już wymaga. 
Wszędzie widać wiosnę.  Wiele roślin puszcz młode listki, a część z nich zanim puści liście obdarzy nas swoimi pięknymi kwiatami. Do twej grupy należy magnolia, którą podejrzałem u moich sąsiadów. Gdyby nie dzisiejszy deszcz pąki na pewno rozwinęłyby się.  


Coraz większe liście i pąki kwiatowe ma też kasztanowiec.


Dosłownie za chwilę zakwitnie klon zwyczajny.


A w oddali zieleni się wierzba. Co ciekawe robiąc  zdjęcia z dalszej odległości najpierw udało mi się uchwycić drobne listki brzozy, pięknie prezentujące się na tle sosnowego pnia.


Wykorzystując funkcje aparatu poszukałem dalszej perspektywy i punktów odniesienia. W ten sposób odkryłem piękne listki wierzby u sąsiadów.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

2 komentarze:

 1. Tak pogoda oszalała... nie lubimy szczegolnie teraz kiedy chcielibyśmy na maxa korzystać z uroków wiosny...
  Wiem że się powtarzam ale pięknie tam u Ciebie Andrzeju!
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, bardzo dziękuję za miłe słowa :) Pozdrowienia!

   Usuń