UWAGA!

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

NA PORTAL

www.zimozielonyogrod.pl

ZNAJDZIECIE TAM

ZARÓWNO STARE JAK I NOWE WPISY


Partnerami portalu są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 26 września 2014

Jesienne porządki cd.

Wczoraj kończyłem porządki w ogrodzie. Do posprzątania pozostał mi kącik japoński. Musiałem też podlać krzewy rosnące w kąciku oraz oczyścić oczko wodne. Udało mi się wykonać wszystkie zaplanowane prace z czego bardzo się cieszę.

Dziś na dłużej zatrzymamy się w kąciku japońskim. Chciałbym zaprezentować Państwu rośliny, które tam rosną. Nowym Czytelnikom przypomnę, że początkowo kącik ten nazwałem różanecznikowym, jednak z biegiem czasu dosadziłem tam inne rośliny i nazwa ta już nie pasowała do tego ciekawego miejsca. Kącik jest zielony przez cały rok, nawet zimą, a to wszystko dzięki temu, że rosną tam wyłącznie zimozielone rośliny liściaste.

Na narożniku rośnie pieris japoński Debutante. Za nim widać różanecznik Katawbijski, a po prawej stronie głogownik Davidiana. Tuż za tym ostatnim rośnie skimia japońska Rubella.


Na kolejnym zdjęciu widoczne są 2 pierisy japońskie Little Heath (prawy dolny róg), różanecznik Ponticum Goldflimmer (lewy dolny róg) oraz różanecznik Nova Zembla (większy).


Tak wygląda kącik widziany od strony wschodniej.


Po drugiej stronie rośnie kolejna skimia Rubella, a przy dębie trzmielina pnąca Emerald Gaiety, którą sam wyhodowałem z odnóżek. W głębi po lewej widoczny jest drugi z moich różaneczników Ponticum Goldflimmer.


W północno-zachodnim narożniku kącika rosną bluszcze kanaryjskie, skimia Fragrant Cloud oraz 2 pierisy japońskie: Little Heath Green (w centralnej części zdjęcia) i White Pearl (po lewej stronie tego pierwszego).


To tyle o kąciku japońskim. Więcej informacji o wspomnianych krzewach znajdą Państwo na mojej stronie internetowej www.zimozielonyogrod.pl

Wczoraj oczyściłem też oczko wodne. Wkrótce będę musiał przykryć je siatką. Zaczyna spadać coraz więcej liści, a nie chciałbym żeby opadły na dno oczka i tam gniły. Proces gnicia zużywa tlen, który jest w wodzie, przez co mogą ginąć inne rośliny oraz ryby.


Przy oczku rosną 3 różne trzmieliny pnące. Tym roślinom poświęcę oddzielny post. Napiszę w nim również o innych trzmielinach, które uprawiam w moim ogrodzie. 


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga.

Bardzo dziękuję za pozostawione komentarze, opnie i uwagi. Na każde z nich na pewno odpowiem.

8 komentarzy:

  1. Pieknie jest, nawet tej jesienni tak nie dostrzegam :) Bardziej późne lato.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj, to prawda, mamy cały czas piękną pogodę. A dzisiaj jest po prostu bajecznie :) Pozdrowienia!

      Usuń
  2. Bardzo dbasz o swój ogród,jest zawsze piękny:-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj Leno! Bardzo dziękuję za miłe słowa. Pozdrowienia, ciepłego i słonecznego weekendu!

      Usuń
  3. witaj Andrzeju, pięknie i zielono u Ciebie i jesieni nie widać , zachwyca mnie oczko wodne ;
    u mnie natomiast na ogrodzie było już widać pierwszy przymrozek a teraz jest w pełni lato :) - kwitnie jeszcze mnóstwo kwiatów i od wczoraj pięknie świeci słoneczko i jest ciepło .... ale też jest i jesień - mnóstwo liści - nie nadążamy ze zgrabywaniem
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj :) Bardzo dziękuję za miłe słowa. U mnie jeszcze przymrozków nie było, za to wczoraj i dziś mieliśmy prawdziwe lato! Piękna pogoda, słońce i ciepełko. Oby tak było jak najdłużej! Pozdrowienia!

      Usuń
  4. Wszystko wygląda tak idealnie, ja swojego ogrodu nigdy takiego nie widziałam

    OdpowiedzUsuń