Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 25 lipca 2012

Letnie porządki

Na koniec dnia parę słów o typowych letnich porządkach w ogrodzie. Lato u szczytu, trawa rośnie, rośliny rozwijają się, trzeba więc zadbać o to, żeby nasz ogród pięknie wyglądał. Najważniejszym zadaniem na środek lata jest pielęgnacja trawnika. Należy go regularnie przycinać, podlewać, a jeśli nie został wzmocniony nawozem długo działającym to również zasilić. Zapraszam do lektury postów poświęconych strzyżeniu oraz podlewaniu trawnika. Możecie je Państwo znaleźć na moim blogu.

Tak wygląda trawnik w moim ogrodzie po dzisiejszym koszeniu.


Przypomnę tylko krótko, że trawę skracamy o 1/3 jej wysokości przed koszeniem. Idealna wysokość trawnika to od 3 do 5 cm. W okresie letnim trawę kosimy co 4-5 dni. 

Pamiętajmy również, że pod dużymi drzewami, nawet gdy pada deszcz trawnik jest często przesuszony, gdyż gęste korony dębów czy innych drzew nie pozwalają wodzie deszczowej na przedostanie się do podłoża. Dlatego w tych miejscach należy częściej podlewać trawnik.


Inną czynnością, którą dobrze jest wykonać latem jest powierzchniowe czyszczenie oczka wodnego. Usuwamy z niego nadmiar roślin m.in. rzęsę wodną, które jeśli zbyt obficie się rozrosną mogą zamienić nasze oczko w zielony dywan. Pamiętajmy jednak, że w korzonkach roślin pływających często rozwija się młody narybek. Dlatego czyszcząc powierzchnię oczka musimy bardzo uważać.


Po ciepłych nocach, w miejscach gdzie jest bardziej wilgotno mogą pojawić się grzyby jadalne. W tym roku już kilka znalazłem, dziś odkryłem kolejny grzyb, ale go nie zrywałem. Niech sobie rośnie. Poczekam aż będzie ich więcej. W zeszłym roku grzyby z mojego ogrodu posłużyły za materiał do suszenia (1 słoik litrowy) oraz do marynowania (6 słoiczków). Smacznego!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz