UWAGA!

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

NA PORTAL

www.zimozielonyogrod.pl

ZNAJDZIECIE TAM

ZARÓWNO STARE JAK I NOWE WPISY


Partnerami portalu są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 6 września 2017

Deszczowo

Jeszcze ostatniego dnia sierpnia mogliśmy cieszyć się pięknym słońcem i temperaturami, które w wielu miejscach kraju przekraczały 30 stopni. Niestety, początek września to diametralna zmiana pogody. Od kilku dni prawie na okrągło pada deszcz. Zrobiło się chłodno i jesiennie. Jedynym plusem takiej pogody jest to, że nie trzeba podlewać roślin. Wilgoć sprawie także, że rośliny i trawnik wyglądają świeżo i zdrowo. Gorzej z koszeniem, trzeba poczekać aż trawnik choć trochę przeschnie.


Padający nieustannie deszcz zniszczył też sporo kwiatów. Begonie i niecierpki  są trochę zwiędnięte od od nadmiaru wody. 

Podobno jednak od jutra ma się powoli ocieplać i jest nadzieją, że zza chmur wyjrzy słońce. Oby w weekend było słonecznie i ciepło. Bo w ogrodzie jak zawsze nie brakuje pracy. 


Po ostatnich deszczach w ogrodzie pojawiło się sporo grzybów. Niestety nawet te malutkie są momentalnie atakowane przez robaki.


Czy lato jeszcze choć na chwilę powróci? Czy pogoda pozwoli nam cieszyć się słońcem i ciepłem? No i czy jest szansa na złotą polską jesień? O tym przekonamy się już wkrótce, a ja na pewno o tym napiszę. 

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz