Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 1 maja 2017

Szkółka Janczewice - rośliny kwitnące i byliny

Pogoda wreszcie zaczyna przypominać początek maja. Chociaż w sobotnie i niedzielne popołudnia pokazywało się słońce, to było dosyć chłodno, ok. 12-14 stopni. Dziś od rana jest słonecznie i temperatura z godziny na godzinę systematycznie rośnie. Już jest prawie 16 stopni, a przecież najcieplejsza część dnia dopiero przed nami. Taka pogoda sprzyja oczywiście wypoczynkowi i zwiedzaniu. Ale jest także idealna do prac ogrodowych i nowych nasadzeń.


W sobotę przypomniałem Państwu o katalogu roślin polecanych przez Związek Szkółkarzy Polskich. Zdecydowaną większość z nich znajdziecie w Szkółce Roślin Ozdobnych i Owocowych w podstołecznych Janczewicach. Wczoraj zakupiłem tam pelargonie i dziś mam zamiar je posadzić w skrzynkach, które wiszą na balkonowej balustradzie.W Janczewicach znajdziecie duży wybór kolorów i odmian pelargonii. Nie brak tu również innych kwiatów. Wciąż można kupić bratki, ale są też niecierpki, begonie, niezapominajki i wiele innych.


Dziś przedstawię Wam te rośliny, które właśnie kwitną. To najlepszy moment na ich dobór, zakup i posadzenie w ogrodzie. Dlaczego akurat teraz? Bo możemy być pewni kolorów kwiatów kupowanych roślin. 

Wciąż jeszcze kwitnie większość magnolii. Mimo tego, że niektóre kwiaty zostały lekko uszkodzone przez przymrozki, doskonale widać ich kształty, wielkość i kolory.


Kwitną również azalie i różaneczniki.


Duży wybór kwitnących krzewów ozdobnych uzupełniają byliny które możemy komponować z większymi krzewami. Doskonale sprawdzą się na rabatach.


A takie rośliny jak barwinki, hosty, żurawki kopytnik czy runianka japońska świetnie poradzą sobie w miejscach zacienionych!  


Bogatą  ofertę uzupełniają różne odmiany traw, także te zimozielone. 


Już za kilka dni powrócimy do Janczewic. Pokażę Wam wtedy wiele ciekawych i odpornych na niskie temperatury liściastych roślin zimozielonych. 


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz