Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

niedziela, 8 listopada 2015

Zimozielone rośliny liściaste w Ogrodzie botanicznym we Wrocławiu 1

Witajcie! Dziś w Kołobrzegu słońce i bardzo, ale to bardzo silny wiatr! To już ostatnie dni mojego pobytu w sanatorium. W godzinach południowych wybrałem się na kolejny spacer z aparatem. Jutro obejrzycie efekty mojej wyprawy. A będzie warto!

Dziś natomiast dla odmiany zapraszam Was do Ogrodu botanicznego we Wrocławiu. Zapraszam do obejrzenia pierwszej części zdjęć rosnących tam liściastych roślin zimozielonych. 

Na początek trzmieliny pnące. Na pierwszym zdjęciu jest odmiana Emerald Gaiety, na drugim Sunspot, a na trzecim Silver Queen.


Na kolejnym zdjęciu widać bambusy.


A to już przepiękna zimozielona trawa Carex Evergold.


Poniżej głogownik Davidiana inaczej zwany też Stranvaesia Davidii. Krzew ten jest wyjątkowo rzadko spotykany w naszym kraju. U mnie w ogrodzie rośnie od trzech sezonów i osiągnął już prawie 2 metry wysokości.


W innej części ogrodu możemy podziwiać zimozieloną magnolię wielkokwiatową.


Największe wrażenie zrobił na mnie zimozielony dąb ostrolistny. Po raz pierwszy widziałem go kilka lat temu właśnie tutaj!


To już zimozielona kalina.


Nie brakuje tu runianki japońskiej.


W ogrodzie znajdziemy również mnóstwo różaneczników. Poniżej mozemy podziwiać wspaniały ostrokrzew rosnący za różanecznikiem. 


Na zakończenie jeszcze języcznik. Ta zimozielona paproć jest ozdobą wielu ogrodów.


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga. Już wkrótce druga część zdjęć liściastych roślin zimozielonych rosnących w Ogrodzie botanicznym we Wrocławiu!

4 komentarze:

 1. Wspaniałe rośliny! Niedawno natknęłam się na te zimozielone paprocie na innym blogu. Są zachwycające jednak nie jestem pewna czy u mnie mogłyby zimować. Cieplutko pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewuniu! Może warto spróbować? Nie są to duże roślinki, a u Ciebie znalazłyby doskonałe miejsce :-) Serdeczności, miłego tygodnia!

   Usuń
 2. Wczoraj w programie "Rok w ogrodzie" oglądałam zimozielone paprocie.
  Piękne rośliny.
  Czekam na Twój jutrzejszy post. Jak zwykle będzie interesująco i pięknie.
  Pozdrawiam serdecznie:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Lusiu! Bardzo dziękuję :-) U mnie w ogrodzie języcznik zagościł dopiero w tym roku. Ciekaw jestem jak będzie rósł! jutro ostatni już chyba post o Kołobrzegu. We wtorek wracam do domu :-) Serdeczności, miłego tygodnia!

   Usuń