Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

niedziela, 31 maja 2015

Słoneczny i ciepły niedzielny poranek

Dzisiejszy poranek, podobnie jak dalsza część dnia przyniósł wspaniała i słoneczną pogodę. I chociaż temperatura dziś nas nie rozpieszcza, to jednak w cieniu są +22 stopnie, a w słońcu +40! W miejscach zacienionych czuć jednak powiew chłodniejszego powietrza. Dziś przed południem zaprezentowałem Państwu rośliny, które można kupić w Szkółce roślin ozdobnych i owocowych. Teraz zapraszam na krótki spacer po moim ogrodzie. Wczesnym przed południem w ogrodzie jest trochę słońca, niestety szczelne korony drzew nie przepuszczają zbyt wiele promieni słonecznych. Ma to jednak swoje plusy. Takie warunki są wręcz idealne dla wielu liściastych roślin zimozielonych.

W godzinach przedpołudniowych słońce chwilami zagląda również na balkon, co sprzyja kwiatom, które posadziłem w skrzynkach. W tym roku po raz pierwszy odważyłem się posadzić różne odmiany kwiatów balkonowych. Można tu znaleźć m.in. surfinie, komarzyce oraz pelargonie. A w wiszących donicach kwitną np. werbeny.


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga. Już jutro przeniesiemy się do Rzymu!

4 komentarze:

 1. Andrzejku,
  u Ciebie cudownie, zielono i kwitnąco.
  Och, sporo kwiatów posadziłeś w skrzynkach. Nie będzie im zbyt gęsto?
  Masz rację, czuć w powietrzu lodowate powietrze.
  Czekam na Rzym.
  Pozdrawiam serdecznie:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Lusiu! Może powietrze nie było dziś lodowate, ale kiedy jeździłem popołudniu na rowerze w krótkich spodenkach i t-shircie nie było mi zbyt ciepło. Kwiatki chyba są faktycznie trochę za gęsto posadzone, ale co tam... Niech sobie rosną :) Miłego tygodnia :) Pozdrowienia Lusiu!

   Usuń