Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 20 maja 2015

Ogród japoński w Zabrzu

Jakiś czas temu ponownie miałem okazję odwiedzić Ogród botaniczny w Zabrzu. Ogród od mojej ostatniej wizyty zmienił się na korzyść! Włodarze dbając o miłośników roślin dosadzają coraz to nowe krzewy. Teraz odkryłem w ogrodzie nowy, wspaniały zakątek jakim jest ogródek japoński. Nie jest on tak imponujący jak ten we Wrocławiu, ale wspaniale wpisuje się w atmosferę tutejszego botanika oraz uatrakcyjnia teren, pokazując nam wiele pięknych roślin i założeń ogrodowych. W wejściu stoi wspaniała japońska brama. Kolorystyką dopasowana oczywiście do stylu tego typu ogrodów.


Dopieszczone elementy kamienne doskonale oddają nastrój ogrodów rodem z Kraju kwitnącej Wiśni.Obok azalii japońskich znaleźć tu można peonie drzewiaste, które coraz bardziej zyskują w naszym kraju na popularności. Ich piękne kwiaty mogą z powodzeniem konkurować z kwiatami różaneczników czy hortensji. 


W takim miejscu nie może oczywiście zabraknąć klonów japońskich.Znalazło się także miejsce dla iglaczka w stylu bonsai.


Gorąco polecam odwiedzenie tego uroczego i ciekawego miejsca! Ogród botaniczny w Zabrzu od początku maja otworzył już swe podwoje dla zwiedzających. Tymczasem pozdrawiam Was wszystkich z Toskanii!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz