Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 13 maja 2015

Ogród po deszczu

Wspaniała pogoda sprzyja wegetacji roślin. Dookoła robi się coraz piękniej. Na szczęście słoneczne dni przerywane są opadami deszczu, który teraz jest bardzo potrzebny. Daje roślinom wodę niezbędną do ich szybkiej wegetacji. Dzięki wilgoci roślinność jest  soczysta i cieszy nasze oczy wspaniałymi odcieniami zieleni.

Trawnik powoli odrasta i myślę, że za kilkanaście dni nie będzie już śladu po wyjątkowo inwazyjnej wertykulacji jaką zafundowałem murawie kilka tygodni temu.Wciąż jednak widoczne są ślady po tym zabiegu. W niektórych miejscach było bardzo dużo mchu.Widać jednak, że trawa odrasta i coraz bardziej się zazielenia.


Na balkonie w skrzynkach rosną już kwiaty. Kupiłem malutkie i bardzo tanie sadzonki. Po kilkunastu dniach kwiaty się rozrosły i już zaczynają kwitnąć. 


W donicach rosną m.in. werbeny, które dodają sporo kolorytu. Przy okazji ich kwiaty pięknie prezentują się na tle żółtych ścian domu.Przy oczku też jest coraz bardziej kolorowo. A w całym ogrodzie kwitną różaneczniki, o których napiszę jutro :)


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz