Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

wtorek, 5 maja 2015

Letni upał na początku maja

Wiosna dziś na moment opuściła moją okolicę, a jej miejsce zajęło lato! Takie prawdziwe! Z wysokimi temperaturami, słońcem, duchotą, która najpewniej zwiastuje popołudniowe lub wczesno wieczorne burze lub deszcz. Z wiatrem, który był tak ciepły jak ten lipcowy czy sierpniowy! Już o 10 rano temperatura przekroczyła +25 stopni, chociaż w stacjach meteorologicznych odnotowano jedynie +23.


Rośliny pędzą jak oszalałe. Chcą jak najszybciej pokazać wszystkim swoje piękno!  Niestety popołudniu niebo pokryło się chmurami i słońce z rzadka się pokazywało. Zrobiło się wręcz parno. Ale nawet przy takiej pogodzie widać piękno i wspaniałe kolory roślin.

Klon palmowy Dissectum Garnet rozwinął już wszystkie liście.


Powoli zaczyna przekwitać różanecznik Princess Anne.


Mahonia ostrolistna również kończy kwitnienie.


Podobnie zresztą jak pieris japoński Debutante. Obok niego, a w zasadzie jeśli spojrzy się na zdjęcie to tuż za nim po prawej stronie  można zaobserwować głogownik Davidiana, który ma coraz większe przyrosty. 


W szczytowej fazie kwitnienia jest różanecznik Gartendirektor Glosser, o którym ostatnio wielokrotnie pisałem. 


Jest tak piękny, że muszę po raz kolejny pokazać tym razem rozwinięte już w pełni kwiaty.


Kwitnie także odmiana Progres. Mam do tego krzewu szczególny sentyment. Kilka lat temu różanecznik został zaatakowany przez fytoftorozę. Udało mi się uratować go, co wcale nie jest łatwą rzeczą. Teraz krzew odwdzięcza się za opiekę wspaniałymi kwiatami.W fazę kwitnienia wchodzą laurowiśnie wschodnie Otto Luyken.


Swoje drobne pączki  otwiera również skimia Fragrant Cloud. Ta niska krzewinka doskonale czuje się w osłoniętych i zacienionych miejscach.


W ogrodzie codziennie dzieje się coś nowego! Szczególnie teraz, wiosną, wszystko zmienia się dosłownie z godziny na godzinę. Staram się to dokumentować i dzielić się z Państwem zarówno moimi spostrzeżeniami jak i otaczającym nas pięknem.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

2 komentarze: