Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 31 października 2014

Koniec października w ogrodzie oraz prognozy pogody na zimę

Dziś ostatni dzień października. Ale ten czas leci. Za chwilę połowa jesieni będzie za nami. Póki co pogoda w miarę dopisuje. Jest dosyć ciepło jak na tą porę roku. Nawet nocami z rzadka pojawiają się przymrozki. Jest dosyć słonecznie i niestety bardzo sucho. Wciąż brakuje tak potrzebnego deszczu. Dziś co prawda w mojej okolicy było pochmurno, ale mój nastrój poprawiły dwie rzeczy. Po pierwsze długoterminowa prognoza pogody opublikowana na portalu Twoja pogoda. Przewiduje ona ciepłe zakończenie jesieni, a co najważniejsze dosyć ciepłą i krótką zimę. Zapraszam do lektury artykułu zamieszczonego pod wskazanym wyżej linkiem.

Drugim powodem mojego wspaniałego nastroju są porządki w ogrodzie. Dziś nabrał on świeżego wyglądu. Co prawda na drzewach są jeszcze liście, ale te które opadają trzeba systematycznie uprzątać.


Na korze sosnowej zalega jeszcze igliwie. Liście, które były tu jeszcze rano zostały usunięte za pomocą dmuchawy. Niestety w ten sposób nie da się dokładnie oczyścić kory, więc kiedy już opadną wszystkie liście będę musiał delikatnie ją zgrabić.


Trawnik jest czyściutki... i niestety lekko zżółknięty. Powodem tego jest oczywiście długotrwała susza.


Otoczenie oczka wodnego też jest czyściutkie.


 To już widok z drugiej strony.


A to z jeszcze innej. Klon palmowy wciąż jeszcze ma liście! No i "płonie" swoją wspaniałą purpurą!


Jesień ma swoje minusy. Ale ma też plusy. Wreszcie widać liściaste rośliny zimozielone. Wiosną i latem nie wyróżniają się one niczym szczególnym. Teraz mogą w pełni zaprezentować swoje piękno.


Ciekaw jestem czy sprawdza się prognozy prezentowane przez portal Twojapogoda.pl Czas pokaże, a ja na pewno na bieżąco będę relacjonował to, co będzie się dziać w ogrodzie.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

2 komentarze:

  1. To wspaniała wiadomość Andrzejku! Krótka i ciepła zima, oby jak najkrótsza bo okropny zmarzluch ze mnie. Pięknie posprzątałeś i ogród wygląda ślicznie. U nas też dzisiaj było wielkie grabienie ale liście wciąż lecą. Cieplutko pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj Ewuniu! Mam nadzieję, że prognozy się sprawdzą :) Przyznam się, że pomagali mi moi pracownicy :) Miałem dziś urwanie głowy i nie było zbytnio czasu na ogród :( U Ciebie tez jest prześlicznie :) Pozdrowienia i serdeczności!

      Usuń