Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 18 października 2014

Zimozielony ogród - nasze realizacje

Firma „Zimozielony ogród” oferuje Państwu pełną gamę usług ogrodniczych począwszy od projektowania, aranżacji i zakładania ogrodów od podstaw, poprzez renowację istniejących ogrodów, zakładanie trawników, budowę oczek wodnych oraz elementów małej architektury ogrodowej (altany, pergole, kwietniki, grille, itp.), skończywszy na całorocznym utrzymaniu i sprzątaniu ogrodów.
Ponadto:
- przycinamy krzewy,
- wycinamy drzewa zarówno z podnośnika jak i metodą alpinistyczną,
- wykonujemy ścieżki, chodniki i podjazdy, układamy kostkę brukową tak betonową jak i granitową
- kosimy trawniki,
- wykonujemy nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów,
- czyścimy rynny i dachy
- zwalczamy szkodniki i choroby roślin, robimy opryski, nawożenie trawnika i krzewów (również jesienne),
- porządkujemy teren zarówno przed budową jak i po jej zakończeniu,
- sprzątamy strychy, piwnice i komórki,
- grabimy liście, itp.

W sezonie zimowym odśnieżamy posesje, dachy, chodniki, wjazdy, itp.


Dziś chciałbym Państwu przedstawić jeden z ogrodów, w którym prowadziliśmy prace polegające na małej rearanżacji terenu. Ogród jest niewielkich rozmiarów, ale znalazło się w nim miejsce na kącik użytkowy oraz na skalniak. Ten pierwszy został trochę wyniesiony ponad powierzchnię trawnika. Otoczony jest podkładami kolejowymi, które zabezpieczają ziemię przed osuwaniem się.


Skalniak zgodnie z życzeniem właścicieli obsadziliśmy niskimi iglakami, bylinami oraz liściastymi roślinami zimozielonymi. W zasadzie nie jest to typowy skalniak, miejsce to należy raczej potraktować jako skarpę. Niezależnie jednak od tego jak je nazwiemy, to ładny zakątek ogrodu, pasujący do reszty zagospodarowanego wcześniej terenu.Serdecznie zapraszam do korzystania z usług mojej firmy.

6 komentarzy:

 1. Andrzejku, zmieniłam adres: yolanda-art.blogspot.com daj znać czy działa.....

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładna aranżacja, bardzo mi się podoba. Chyba Ci zazdroszczę Andrzejku takiej pracy, to wspaniałe gdy można zawodowo robić coś co sprawia przyjemność. Miłej niedzieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewuniu! Bardzo dziękuję :) To faktycznie wielka przyjemność robić to, co się baaaaardzo lubi. Moja poprzednia praca też dawała mi dużo satysfakcji i bardzo ją lubiłem. Ale to już historia. Teraz działam na własny rachunek. No nie muszę harować jak w korporacji :) Miłej niedzieli Ewuniu dla Ciebie i Twoich bliskich!

   Usuń