Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 23 stycznia 2013

Śnieg, śnieg, śnieg...

Od dłuższego czasu non stop pada śnieg. Z krótkimi przerwami co prawda, ale wciąż pada. Cały ogród już jest pod grubą warstwą białego puchu. Dziś mierzyłem grubość pokrywy śnieżnej. Ma ona prawie 40 cm!!! W czasie kolejnego odśnieżania zrobiłem sobie krótką przerwę i pstryknąłem parę fotek ogrodu. Zupełnie nie przypomina on tego zielonego zakątka, który można było podziwiać jeszcze kilkanaście dni temu. Oto efekty mojego fotografowania!

Świerki Conica przed wejściem mają wielkie białe kapelusze!


Aukuby japońskie prawie schowały się pod śniegiem, a posadzonych wokół nich małych bukszpanów już praktycznie w ogóle nie widać.


Spod śniegu wystają jeszcze bluszcze krzewiaste i mahonie.


Oczko wodne zostało oczkiem śnieżnym. Klon japoński też ledwie wystaje spod śniegu. Tak naprawdę jednak to dobrze, że leży śnieg, bo chroni on korzenie roślin przed przemarznięciem. Na jednej ze stron "pogodowych" wyczytałem, że temperatura na głębokości 10 cm wynosi obecnie +2,5 stopnia, A na głębokości 50 cm +3,2 stopnia C.


Bajkowy, biały krajobraz otacza cały dom. Aż strach pomyśleć co będzie jak przyjdzie zapowiadana na przyszły tydzień odwilż! 


Także bukszpany posadzone na łukach przed wejściem do domu są całe przykryte śniegiem.


Altanka i grill także przysypane. A ja już nie mogę się doczekać, kiedy będzie otwarcie sezonu grillowego! Spod śniegu nieśmiało wystają pojedyncze gałązki trzmieliny pnącej, która rośnie na skarpach przy schodach wejściowych.


2 komentarze:

  1. Niedługo będziemy chodzić tunelami. U nas jest tak samo, nie widać już roślin tylko ogromne śnieżne rzeźby. Pięknie to wygląda ale prawdę mówiac mam już dość. Tęsknię za słońcem. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj Ewuniu! U nas ciągle pada, cały czas śnieg :( Też już tęsknię za słońcem i za wiosną! Ale głowa do góry, dzień już coraz dłuższy i wiosna coraz bliżej. A od poniedziałku idzie odwilż, więc pewnie będziemy narzekać na nadmiar wody :) Pozdrowienia!!!

      Usuń