Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 23 września 2016

Magnolia - październikowy numer

Przed nami najbardziej kolorowa pora roku. Złota polska jesień niesie ze sobą mnóstwo barw. Ale to też okres kiedy przygotowujemy ogród i rośliny do zimowej przerwy w wegetacji. W październikowej Magnolii znajdziecie Państwo mnóstwo porad i informacji dotyczących końca sezonu w ogrodzie.


Z najnowszego numeru dowiemy się jak przechowywać cebule i bulwy kwiatów, które w naszym klimacie nie zimują w gruncie. Tematem numeru są żywopłoty i to zarówno te liściaste jak i iglaste. Wśród tych pierwszych warto zwrócić uwagę na rośliny zimozielone! 


W październikowej Magnolii nie mogło zabraknąć kolorowych wrzosów czy wspaniale przebarwiających się klonów oraz innych drzew i krzewów. Do tego dodajmy kalendarz prac ogrodniczych, wspaniałą prezentację miskantów, zielone pogotowie oraz ogród czytelników.Ważnym elementem październikowej magnolii są rabaty z astrów marcinków czy też porady ogrodnicze. Wśród tych ostatnich wspomniane już zielone pogotowie, informacje o zwalczaniu plam na liściach oraz jesienne nawożenie!

Serdecznie zapraszam do lektury październikowego numeru Magnolii!

8 komentarzy:

 1. To ciekawy numer. Rzeczywiście czas pomyśleć nie tylko o jesieni ale i o kolejnej wiośnie. Nie do wiary jak ten czas leci. Miłego weekendu Andrzejku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, czas bardzo szybko leci... Szczerze mówiąc już nie mogę doczekać się wiosny. A tu jeszcze tyle pracy w ogrodzie... Serdeczności Ewuniu, miłego weekendu!

   Usuń
 2. Jutro muszę kupić "Magnolię".
  Och, współczuję. Jesteś aż tak zabiegany?
  Mam zaległości na ulubionych blogach. Nie miałam 5 dni internetu.
  Miłego weekendu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He he, u mnie też nie było przez jakiś czas internetu. To przez remont ulicy. Na sąsiedniej przecznicy nie było sieci przez 4 dni :-( Miłego weekendu Lusiu, serdeczności!

   Usuń
 3. Dobry wieczór! Bardzo ciekawy numer. Kupuję Magnolię już od wiosny. Miło, że wspmnieli o ostrokrzewie meservae i berberysie julianny, jako świetnym materiale na zimozielone żywopłoty :-) Może to twoja zasługa? :-) p.s Zobaczymy Ciebie niedlugo w piśmie? :-) Pozdrowiam! Miłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, już w kolejnym numerze powrócimy do cyklu "Zieleń non stop" :-) A o ostrokrzewach będzie jeszcze kilka postów a blogu. No i może coś w Magnolii, ale tego jeszcze nie wiem :-) Miłego weekendu!

   Usuń