Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 13 maja 2016

Magnolia - czerwcowy numer

Czas szybko leci. Dopiero co rozpoczęła się wiosna, chwilę temu był weekend majowy, a tu już przed nami połowa roku. W kioskach i salonikach prasowych można już kupić czerwcowy numer Magnolii. Tak, czerwcowy! A to oznacza, że przed nami lato! Gorące dni, słońce, upalne i najkrótsze w roku noce.  Gorący jest także czerwcowy numer miesięcznika. Jak zawsze znajdziecie w nim wiele ciekawych artykułów, praktycznych porad oraz wskazówek.


W rubryce "Roślina miesiąca" tym razem króluje łubin. Chociaż jest on znany od wielu lat, to wciąż dosyć rzadko można go spotkać w polskich ogrodach. Częściej widoczny jest on na terenach wiejskich. A skąd łubin wziął się w Polsce? Jak i gdzie go uprawiać? O tym wszystkim przeczytacie w czerwcowym numerze magnolii.


Tym razem w rubryce "Zieleń non stop" przeczytacie mój artykuł o zimozielonych kalinach. Niektóre odmiany tych pięknych krzewów nie gubią  liści na zimę. Szczegóły na 26 i 27 stronie magazynu.


Ale to nie koniec roślin zimozielonych. Ekspert miesięcznika - Pani Anna Ciepłucha - przybliża Czytelniczkom i Czytelnikom różaneczniki. Warto poczytać o różnych odmianach i warunkach ich uprawy. 


Pan profesor Marek Kozłowski wspaniale opisuje motyle, które spotkać można latem w naszym kraju. Ich barwy, wzory na skrzydełkach, gody czy dieta to bardzo intersujące rzeczy, o których przeczytamy w artykule. 


Ponadto w numerze znajdziecie 12 najpiękniejszych bylin czerwca, kalendarz prac ogrodniczych, porady dotyczące nawożenia warzyw oraz garść informacji o roślinach, których można użyć zamiast cukru! Jak co miesiąc obejrzymy ogród Czytelników - tym razem wybierzemy się w wirtualną wycieczkę do Kobyłki. 

Serdecznie zapraszam do lektury czerwcowego numeru Magnolii!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz