UWAGA!

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

NA PORTAL

www.zimozielonyogrod.pl

ZNAJDZIECIE TAM

ZARÓWNO STARE JAK I NOWE WPISY


Partnerami portalu są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

wtorek, 16 lutego 2016

Ogrodowa Mapa Polski - zmiany

Od pewnego czasu mam niekłamaną przyjemność współtworzyć Ogrodową Mapę Polski. Jako wolontariusz staram się przybliżać Państwu najciekawsze przyrodniczo miejsca w kraju. Część z nich oprócz zieleni przyciąga zwiedzających ciekawą architekturą czy historią. Mapa cały czas się rozwija. Od dziś strona internetowa http://omp.oop.org.pl/ ma nowy wygląd. Wprowadzone przez administratora zmiany mają na celu jak najwygodniejsze korzystanie z serwisu. Jest to bodajże jedyne miejsce w sieci, w którym można znaleźć różne ogrody botaniczne, parki, arboreta czy inne ciekawe przyrodniczo tereny. W tej chwili są tam aż 144 takie miejsca. Ale cały czas ich przybywa! Aktualną mapę oraz informacje o inicjatywie możecie Państwo znaleźć pod adresem http://omp.oop.org.pl/

 
Redaktor Naczelny systematycznie uzupełnia zdjęcia i informacje o ogrodach. Na stronie właśnie zagościły zdjęcia Arboretum w Rogowie.


Są też nowe fotki, które robiłem w Arboretum w Wojsławicach. 


Możecie również Państwo wirtualnie zwiedzić Pałac i park w podwarszawskich Radziejowicach. Gościli tu m.in. królowie Zygmunt III Waza czy Jan III Sobieski. W Pałacu przez 30 lat rezydował Jerzy Waldorff. Dziś mieści się tu największa w Polsce kolekcja dzieł Józefa Chełmońskiego.


Serdecznie zapraszam do odwiedzania Ogrodowej Mapy Polski oraz do codziennej lektury bloga!

10 komentarzy:

 1. Cenna i jak najbardziej potrzebna inicjatywa dla wszelkich pasjonatów roślin, ogrodów czy przyrody w ogóle (czy chociaż miłośników zwiedzania ciekawych miejsc). Na pewno brakowało takiego miejsca w sieci. Może ono przyczynić się do popularyzowania turystyki ogrodowej. Piękne, słoneczne zdjęcia z Rogowa, Radziejowic, Wojsławic, imponujące kolekcje roślin :)!. Wojsławice są też na street view, idę się przejść wirtualnie.. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! Bardzo dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym projekcie i dzielić się z Wami moją pasją i zdjęciami :) Serdeczności!

   Usuń
 2. Zapisuje w ulubionych! Cenna mapa. Szukałam takiej na stronie Mai w Ogrodzie a nawet sama miałam ochotę taka zrobić na swoje potrzeby ponieważ uwielbiam zwiedzać świat ogrodami właśnie. Brakuje mi takiej mapy Europy. Cenna inicjatywa! Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się spodobała strona! Już wkrótce będzie jeszcze więcej zdjęć! Pozdrowienia!

   Usuń
 3. Zaglądam z przyjemnością :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł z tą mapą! Sama poszukuję i często odwiedzam różne interesujące przyrodniczo miejsca. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, nareszcie w jednym miejscu można znaleźć sporo ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc! Serdeczności!

   Usuń
 5. Fajna sprawa. Lubię odwiedzać ciekawe ogrodnicze miejsca.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lusiu, zachęcam do współpracy z OMP :) Serdeczności!

   Usuń