UWAGA!

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

NA PORTAL

www.zimozielonyogrod.pl

ZNAJDZIECIE TAM

ZARÓWNO STARE JAK I NOWE WPISY


Partnerami portalu są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 29 lutego 2016

4 urodziny bloga

Ostatnio bardzo dużo się działo. W piątek i sobotę byłem w Poznaniu, gdzie odbywały się Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia. Podczas Targów obyło się 3 Spotkanie Blogerów Ogrodniczych, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Poznałem dziesiątki wspaniałych ludzi i było to jedno z moich najcudowniejszych doświadczeń! O wydarzeniach tych napiszę już wkrótce. Dziś chciałbym napisać kilka słów o innym, jakże ważnym dla mnie wydarzeniu. Dwa dni temu mój blog skończył 4 lata! 
 
A zaczęło się bardzo niewinnie i skromnie. Był poniedziałek 27 lutego 2012 roku. Za namową mojej sąsiadki Oli po wielu dniach prób zacząłem pisać bloga. Od tego dnia moja pasja, jaką jest uprawa liściastych roślin zimozielonych zaistniała w internecie. Początki były trudne, nie miałem żadnego blogowego doświadczenia. Za to tematów do pisania było i jest mnóstwo. Na blogu znalazły się opisy roślin, zdjęcia i relacje z różnych parków, ogrodów botanicznych czy arboretów. Nie zabrakło różnych cykli artykułów takich jak "Goście z Dalekiego Wschodu" czy "Klimat największych polskich miast i Aglomeracji". Oczywiście nie mogło tu zabraknąć informacji o moim ogrodzie, o tym jak się rozwijał, co nowego sadziłem czy jakie miałem sukcesy ogrodnicze. Ale opisywałem również moje porażki, bo takowe się przecież zdarzają. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że czas poświęcony na pisanie bloga nie poszedł na marne i chociaż trochę rozpropagowałem liściaste rośliny zimozielone.
 
 
W okresie tym napisałem 1254 posty. Bloga odwiedziło prawie 630 000 czytelników. Otrzymałem też tysiące komentarzy oraz maili. Za wszystkie uwagi czy spostrzeżenia bardzo serdecznie dziękuję. Oczywiście będę kontynuował pisanie bloga, dzielił się Państwem moimi doświadczeniami i wiedzą jaką cały czas zdobywam.Na blogu wciąż będą ciekawe przyrodniczo miejsca oraz informacje o roślinach. Na bieżąco będę też śledził to, co dzieje się w moim ogrodzie.

Bardzo Państwu dziękuję za tak liczne odwiedziny bloga. Serdecznie zapraszam do codziennej lektury postów, również tych starszych!

6 komentarzy:

 1. O proszę, trochę mnie nie było, a tu już 4 urodziny! Andrzeju i jak Ci się ogród rozrósł bujnie! W miarę wolnego czasu nadrobię zaległości :)

  Wszystkiego Najlepszego, samych sukcesów!

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! Fajnie, że wróciłaś :) Bardzo dziękuję za miłe słowa :) No i zapraszam :) Serdeczności!

   Usuń
 2. Jest pan bardzo aktywnym Blogerem. Artykuły profesjonalne, tematy interesujące, zdjęcia piękne... język ładny :)!

  Wszystkiego Najlepszego:)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło! Serdecznie dziękuję :) Pozdrowienia!

   Usuń
 3. Gratulacje!!! Życzę kolejnych wspaniałych lat w blogosferze, mnóstwo satysfakcji z wykonywanej pracy oraz spełnienia i radości ze swojej ogrodniczej pasji. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękuję za tak miłe słowa :) Pozdrowienia!

   Usuń