UWAGA!

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

NA PORTAL

www.zimozielonyogrod.pl

ZNAJDZIECIE TAM

ZARÓWNO STARE JAK I NOWE WPISY


Partnerami portalu są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 24 lutego 2016

Magnolia - marcowy numer

W kioskach i salonach prasowych w całej Polsce od kilku dni można już kupić marcowy numer miesięcznika Magnolia. Jak zawsze znajdziecie w nim mnóstwo przydatnych informacji, sporo ciekawostek i wiele porad. Wśród stałych rubryk i tym razem nie zabraknie kalendarza prac ogrodniczych.


W marcu tematem numeru są storczyki, które można uprawiać w naszym klimacie w gruncie! Pamiętajcie, że w naszym kraju na naturalnych stanowiskach rośnie ok. 50 gatunków tych pięknych roślin. To gatunki rodzime. Wśród nich jest jeden, na który warto zwrócić szczególną uwagę. To obuwnik! Dlaczego? Szczegóły znajdziecie w Magnolii.


Wśród wielu ciekawych artykułów na uwagę zasługuje ten, który poświęcony jest najpiękniejszym magnoliom.  Znajdziemy tu opis 6 nowych odmian, którym na pewno warto poświęcić kilka minut lektury!


W numerze znajdziemy także zdjęcia i opis jednego z najwspanialszych prywatnych ogrodów pokazowych w Polsce. To oczywiście ogrody Państwa  Kapiasów! Na moim blogu gościły już wielokrotnie. A teraz możecie przeczytać o nich w Magnolii. 


W marcowej Magnolii królują barwinki, pierwiosnki i domowe pawonie. Wśród porad ogrodniczych znajdziecie informacje o wiosennym nawożeniu czy o walce ze szkodnikami korzeni i liści roślin. Dyrektor warszawskiego ZOO przybliża nam króliki i zające, opisując m.in. różnice pomiędzy tymi miłymi futrzakami. 

Serdecznie zapraszam do lektury marcowego wydania Magnolii! Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Ja też :) Od kwietniowego numeru będzie w Magnolii mała niespodzianka :) Za jakiś czas napisze o tym na blogu! Pozdrowienia!

   Usuń
 2. Lubię tę gazetkę nawet bardzo za ciekawe artykuły o drzewach i krzewach ozdobnych ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba jeden z lepszych magazynów ogrodniczych :) Serdeczności!

   Usuń