Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 10 maja 2014

Zakwitł różanecznik Scintillation

Wśród wielu różaneczników, które można znaleźć w moim ogrodzie znajduje się odmiana Scintillation. Jest ona dość odporna na mrozy. Różne źródła podają, że Scintillation można uprawiać do strefy USDA 5b, czyli praktycznie w całej Polsce. 

Już kilka dni temu pąki różanecznika Scintillation robiły się coraz większe i powoli ukazywały kolory płatków kwiatów.


Dziś jednak praktycznie już prawie wszystkie pąki się pootwierały. Tylko niektóre z nich wciąż czekają na zakwitnięcie. 


Tak wygląda wspaniały kwiat tej cennej odmiany różanecznika. Niestety padający dziś grad uszkodził część płatków. Kapryśną mamy ostatnio pogodę...


Różanecznik Scintillation (Rhododendron Scintillation) to jedna z rzadziej spotykanych w Polsce odmian różaneczników. Jego liście są dosyć duże, do 15 cm długości i dosyć szerokie, ciemnozielone, w kształcie eliptycznym. Blaszki są błyszczące i skórzaste. Od spodu pokryte są delikatnym, brązowym meszkiem.


Różanecznik ten rośnie dość powoli, ale w moim ogrodzie ubiegłoroczne przyrosty niektórych łodyżek osiągnęły 15 cm! Jest to oczywiście krzew zimozielony. Odmiana ta została sztucznie wyhodowana i należy do tzw. mieszańców wielkokwiatowych.  Kilkunastoletnie krzewy mogą dorosnąć do przeszło 2 metrów wysokości i tyle samo, a nawet więcej szerokości. 

Więcej informacji o tym różaneczniku oraz o innych roślinach znajdą Państwo TUTAJ

2 komentarze:

  1. Bardzo ładny. Wspaniałe wygląda na tle trawnika.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj, bardzo dziękuję za miły komentarz! Pozdrowienia!

      Usuń